Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość żużlowców Wybrzeża Po występie magika stan osobowy ma być zachowany WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: radość żużlowców Wybrzeża. Po występie magika stan osobowy ma być zachowany

Monitoring w Wybrzeżu Gdańsk. Obóz będzie dla zawodników nagrodą

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Niedługo przed pierwszymi treningami na torze, w dniach 24 lutego - 2 marca, Zdunek Wybrzeże Gdańsk pojedzie na obóz do Szczyrku. Ma być to nagroda za wytężoną pracę zawodników w okresie zimowym.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Podobnie jak przed rokiem, miejscem przedsezonowego obozu jest ośrodek Zagroń w Szczyrku. - Mamy tam do dyspozycji halę sportową oraz kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wchodzą mała pływalnia, sauny i gabinet masażu - powiedział Jarosław Hulko, trener ds. przygotowania fizycznego Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Gdańszczanie obecnie trenują we własnym zakresie, jednak klub stale monitoruje postępy zawodników. - W tej chwili wszystko jest monitorowane i trener Hulko otrzymuje raporty od zawodników. W najbliższych dniach wybieramy się do Michała Szczepaniaka i Oskara Fajfera na treningi i będziemy rozmawiać o wynikach - ocenił Lech Kędziora, trener Zdunek Wybrzeża.

- Żużlowcy mają długi okres przygotowawczy, podczas którego wszystko jest na bieżąco korygowane. Jest to bardziej nagroda za ciężką pracę od połowy listopada. 17 marca czeka nas pierwszy sparing i jak pozwolą na to warunki atmosferyczne, tydzień wcześniej chcemy wyjechać na tor, dlatego ważne, by każdy zdążył ze sprzętem. Modlimy się, by wszyscy do tego czasu byli zdrowi - dodał Kędziora, który musi liczyć na to, że wąska kadra Polaków uniknie kontuzji.

Podczas obozu oprócz integracji będzie oczywiście czas na wspólne aktywności. - Planujemy jazdę na nartach i snowboardzie oraz zajęcia wieczorne w hali sportowej. Podczas obozu planowany jest wybór nowego kapitana, omówienie weekendu meczowego oraz spraw dotyczących wewnętrznego regulaminu zespołu i współpracy pomiędzy klubem i zawodnikami - uzupełnił Jarosław Hulko.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"

Czy kluby żużlowe powinny częściej urządzać wspólne treningi zimą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL