Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mroźny Kubek z wizerunkiem prezesa ROW-u Rybnik Materiały prasowe / Ekstraliga Żużlowa / Mroźny Kubek z wizerunkiem prezesa ROW-u Rybnik.

Prezes ROW-u zaskoczył władze Ekstraligi Żużlowej. Takiego prezentu się nie spodziewali

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Wojciech Stępniewski i Ryszard Kowalski, czyli prezes i wiceprezes Ekstraligi Żużlowej dostali paczkę nadaną przez Krzysztofa Mrozka, prezesa ROW-u Rybnik. W środku były dwa "Mroźne Kubki" z wizerunkiem działacza.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
ROW Rybnik sprzedaje kubki z wizerunkiem prezesa Krzysztofa Mrozka, by zebrać pieniądze na leczenie 21-letniej Oli z Wodzisławia, która uległa ciężkiemu wypadkowi na torze kartingowym w Zwardoniu. Dwa "Mroźne Kubki" działacz ROW-u włożył jednak do paczki i wysłał je władzom Ekstraligi Żużlowej - prezesowi Wojciechowi Stępniewskiemu i wiceprezesowi Ryszardowi Kowalskiemu. Do kubków była załączona dedykacja "by poranna kawa smakowała lepiej".

Trudno powiedzieć, czy dwa kubki zostały wysłane w geście pojednania, czy też mamy do czynienia ze zwykłą prowokacją. Można by się przecież doszukiwać analogii do historii z dwoma nagimi mieczami podarowanymi przez krzyżackich heroldów królowi Władysławowi Jagielle przed bitwą pod Grunwaldem. Dar miał skłonić nasze rycerstwo do walki. Przypomnijmy, że w lutym ma się odbyć pierwsza sądowa rozprawa między ROW-em a Ekstraligą Żużlową. Klub podaje w wątpliwość decyzję o zabraniu 3 punktów za mecz z Włókniarzem. Po tym spotkaniu przyłapano na dopingu Grigorija Łagutę.

Do spotkania na sali sądowej zostało jednak trochę czasu. Na razie prezes Stępniewski wysłał Mrozkowi sms-a z podziękowaniami, choć wiceprezes Kowalski kawy nie pije, więc w tym przypadku dedykacja nie była trafiona. Niewykluczone, że w rewanżu Ekstraliga wyśle działaczowi ROW-u Rybnik długopisy z logo PGE Ekstraligi. W spółce zarządzającej rozgrywkami żartują, że do prezentu załączą dedykację "by długopisy służyły podpisywaniu kontraktów z właściwymi zawodnikami". Aluzja do Łaguty jest oczywista.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja

Jak traktować gest prezesa Mrozka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

 • Patrykowski Zgłoś
  Zapraszam na swojego bloga, debiut po wkur.ie
  • hmm Zgłoś
   do K.S. ROWNocna zmiana z rybnickiej fabryki trolli przybyła haha Ale wyznanie walnąłeś.... pewnie jak to pisałeś patrzyłeś w lusterko! Powiedz ,płacą wam za robienie z siebie
   Czytaj całość
   błaznów ? Czy robicie to charytatywnie ? Opowiedz , po co kogoś blokować ale czytać jego wypowiedzi i pisać do osoby blokowanej ? Od urodzenia tak macie ? Czy robią na was jakieś testy ? Z jednego miotu jesteście ?Czy robili selekcje w doborze takich osobników ? Opowiadaj, to znacznie ciekawsze niż ten wasz kabaret
   • hmm Zgłoś
    No prosze.. troll condor z innego konta.. Haha
    Wszystkie komentarze (29)

    Komentarze (29)

    ×
     Wszystkie komentarze (29)
     PRZEJDŹ NA WP.PL