Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żużlowcy Falubazu w parku maszynWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Żużlowcy Falubazu w parku maszyn

Spór ekspertów. Krzystyniak dziwi się Kuglerowi. Falubaz spadnie? Nie ma mowy

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Jan Krzystyniak przyznaje, że jest kompletnie zaskoczony tezą Michała Kuglera, który uważa, że Falubaz może spaść z PGE Ekstraligi. - W Zielonej Górze musiałoby dojść do jakiegoś wielkiego kataklizmu, by jego słowa się sprawdziły - mówi.

Eksperci naszego portalu bawią się w typowanie miejsc na zakończenie nadchodzącego sezonu PGE Ekstraligi. Michał Kugler, były wiceprezes Cash Broker Stali Gorzów, uważa, że zdegradowana zostanie drużyna z Zielonej Góry. - Nikomu nie życzę spadku, ale kogoś trzeba wskazać. Falubaz ma dwóch wspaniałych zawodników, Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza. Szanuję też trenera Adama Skórnickiego, ale uważam, że to za mało - stwierdził Kugler.

Ocena naszego eksperta zaskoczyła, a nawet zbulwersowała część kibiców. Zdziwienia nie kryje też były żużlowiec i trener, Jan Krzystyniak. - Nie wiem czym kierował się pan Kugler, ale prędzej spodziewałbym się takiej opinii po uszczypliwym kibicu z Gorzowa, niż ekspercie czy działaczu. Moim zdaniem spadek Falubazowi w ogóle nie grozi. Musiałoby dojść w Zielonej Górze do jakiegoś wielkiego kataklizmu, by słowa Kuglera się sprawdziły - ocenia Krzystyniak.

Zdaniem byłego zawodnika z Zielonej Góry, kibice tego klubu nie mają się czym martwić. - Nie ma moim zdaniem żadnych racjonalnych przesłanek, jakie miałyby wskazywać na to, że Falubaz będzie w ogóle walczyć o utrzymanie. Skład zielonogórzan sprawia, że są w gronie kilku drużyn, które ze spokojem mogą zawalczyć o udział w play-offach - dodaje Krzystyniak.

Nasz ekspert typuje zupełnie inną osobę do spadku z PGE Ekstraligi. - Uważam, że na dwóch przeciwległych biegunach są Unie. Ta z Leszna zawalczy o kolejny tytuł, a ta z Tarnowa jest głównym kandydatem do degradacji - kwituje.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zgadzasz się z Janem Krzystyniakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

Wszystkie komentarze (31)

Komentarze (31)

    Wszystkie komentarze (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL