Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Buczkowski, Artiom Łaguta, liderzy GKMWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Krzysztof Buczkowski, Artiom Łaguta, liderzy GKM.

Nowe kevlary GKM-u robią wrażenie. Jest nawiązanie do miasta i Roberta Dadosa (foto)

Kamil Tecław
Kamil Tecław
MRGARDEN GKM Grudziądz przedstawił projekt kevlarów na sezon 2018. Nowe kombinezony nawiązują do miasta i legendy klubu, Roberta Dadosa.

Na kevlarach zdecydowanie dominuje kolor biały. To nawiązanie do jednej z największych gwiazd w historii klubu - ś.p. Roberta Dadosa, który startując w barwach grudziądzkiego klubu zdobył m.in. tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Kibice MRGARDEN GKM-u Grudziądz doskonale pamiętają jego oryginalną białą "skórę". 

Na przedniej części kombinezonu, w plastronowym miejscu pojawił się herb klubu, który przedstawiony został w ciemnym odcieniu, z szarym tłem, na którym można zauważyć panoramiczny widok Grudziądza. To jednak nie koniec nawiązań do miasta. Na tylnej stronie znajduje się jeden z głównych symboli miasta - ułan, a dokładnie pomnik "Ułan i dziewczyna".

To rzeźba przedstawiająca wojskowego i dziewczynę w tanecznej pozie. Tańcząca para stoi na murze, na koronie schodów prowadzących ze starego miasta, z ulicy Spichrzowej, na nadwiślańskie błonia. "Ułan i dziewczyna" to pomnik, który przypomina, że przed drugą wojną światową w Grudziądzu umiejscowiono Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Z tym symbolem sympatyzują również kibice GKM-u, których jednym z haseł jest "Duma Miasta Ułanów". Znalazło ono zresztą również swoje miejsce na tylnej części kevlaru.

Projekt kewlarów MRGARDEN GKM-u Grudziądz na sezon 2018Projekt kewlarów MRGARDEN GKM-u Grudziądz na sezon 2018

GKM jako pierwszy w Polsce zdecydował się na umieszczenie nad numerem startowym imienia i nazwiska zawodnika, który reprezentuje barwy klubu.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo UniiAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy podobają ci się nowe kevlary MRGARDEN GKM-u Grudziądzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL