Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Wiktor Lampart w barwach Stali Rzeszów.

Jest decyzja w sprawie Wiktora Lamparta!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
GKSŻ podjęła ważną decyzję z punktu widzenia Wiktora Lamparta. Zawodnik zostanie potwierdzony do startów, niezależnie od tego, czy przed pierwszym meczem nowego sezonu dojdzie do zakończenia sporu pomiędzy ZKS Stalą a Speed Car Motorem.

Przypomnijmy, że ZKS Stal domaga się od Speed Car Motoru 25 tysięcy złotych za transfer Wiktora Lamparta. Lublinianie płacić nie zamierzają, bo twiedzą, że rzeszowianie nie mają racji. Sprawie już jakiś czas temu przyjrzała się GKSŻ, która postanowiła jednak, że nie rozstrzygnie sporu, bo właściwym organem jest w tym przypadku jedynie Trybunał PZM.

W międzyczasie zaczęły pojawiać się głosy, że na całym zamieszaniu najwięcej może stracić żużlowiec. Już teraz wiemy jednak, że do tego nie dojdzie. Władze polskiego żużla postanowiły chronić młodszego z braci Lampartów. - Decyzja jest taka, że zawodnik zostanie przez nas potwierdzony do startów - mówi nam Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Na ten moment nie ma zatem żadnego ryzyka, że zawodnik opuści inaugurację sezonu 2018. - Kluby dostały od nas prośbę o polubowne załatwienie sprawy. Jeśli do tego nie dojdzie, to jedyną opcją pozostanie Trybunał. Mówimy o sporze na tle finansowym, więc potwierdzenie zawodnika jest dla nas czymś naturalnym. Działamy w jego interesie, bo wychodzimy z założenia, że akurat jemu nie może stać się żadna krzywda. Gdyby sprawa doszła do Trybunału, to ten podejmie decyzję w sprawach finansowych i temat będzie zamknięty - podsumowuje Szymański.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo UniiKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy GKSŻ podjęła dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

 • Motor to klub bez honoru, płacze o to, że Stal im z ręki wyrwała Hancocka (co okazało się bujdą), szpiegowanie rywala przed barażami (tak wiem, nic by to nie dało, ale sam fakt
  Czytaj całość
  pokazuje jaki to gatunek ludzi) itd... A może jeszcze niektórzy pamiętają jak w 2014 roku w meczu ze Stalą w Rzeszowie ich zawodnicy(najbardziej ewidentny był przypadek Kudriashova, który był wtedy ich zawodnikiem) kładli się na ostatniej pozycji na torze, byle przerwano bieg. Do baraży zapewne nie dojdą, bo karma wraca i kara za kombinatorstwo i brak przyzwoitości spadnie na ten denny klub.
  • tiger Stal Rzeszów Zgłoś
   Skoro W.Lampart może startować to teraz Rzeszów powinien poprosić o 240 tys zł a nie skromne 25 tys zł....
   • MOTOR Zgłoś
    Prawidłowa decyzja - chłopak ma jeździć a od papierkowych spraw jest radca prawny. Nie ma żadnej wojny z kibicami Rzeszowa - wygraliśmy baraż i koniec - to już historia - teraz nowy
    Czytaj całość
    sezon i zarówno Stal i Motor powinny cieszyć wszystkich kibiców dobrymi wynikami.
    Wszystkie komentarze (28)

    Komentarze (28)

     Wszystkie komentarze (28)
     PRZEJDŹ NA WP.PL