WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Chris Harris

Powiew świeżości w cyklu SGP. Dobrze, że nie ma Harrisa

Michał Wachowski
Michał Wachowski
W nadchodzącym sezonie Speedway Grand Prix oglądać będziemy dwóch Brytyjczyków. Swoją szansę dostanie 30-letni Craig Cook. - Najważniejsze, że nie będzie Chrisa Harrisa - mówi Wojciech Dankiewicz.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Przykład Craiga Cooka pokazuje, że mając determinację, można realizować swe marzenia. Zawodnik ten dostał się do Grand Prix dopiero teraz, w wieku 30 lat. Swoją drogą, przyczynił się do tego Patryk Dudek. Brytyjczyk zajął czwarte miejsce w GP Challenge na torze w Togliatti. Awansował do żużlowej elity, bo wspomniany Polak utrzymał się w Grand Prix.

- Ja z awansu Cooka bardzo się cieszę, w końcu to jakiś powiew świeżości - mówi ekspert stacji nSport+, Wojciech Dankiewicz. - Dobrze poza tym, że Tai Woffinden nie będzie jako jeden Brytyjczyk w tym cyklu osamotniony. Cooka nie było co prawda na podium Challenge'u w Togliatti, ale na ten awans sam sobie zapracował - dodaje.

Ekspert cieszy się, że w cyklu nie zobaczymy innego Brytyjczyka - Chrisa Harrisa. Ostatnie występy tego żużlowca w Grand Prix były nieporozumieniem. W 2015 roku zajął trzynastą lokatę. Sezon później było jeszcze gorzej, bo był dopiero piętnasty. - Całe szczęście, że promotor GP, BSI, nie próbował wcisnąć nam Harrisa ponownie do tej rywalizacji. Cook, w przeciwieństwie do Chrisa, nie będzie wozić samych ogonów. Nie twierdzę, że znajdzie się w czołowej ósemce, bo konkurencja jest ogromna, ale kto wie czy w poszczególnych rundach nie utrze nosa rywalom - prognozuje Dankiewicz.

Czy awans Cooka oznacza lepsze dni dla brytyjskiego speedwaya? Gdyby tak było, wszyscy by na tym skorzystali. - Angielski żużel nie może opierać się tylko na Taiu Woffindenie. Ostatnie wyniki Cooka są jakimś promyczkiem nadziei. Swoją drogą, dobrze zapowiada się młody Robert Lambert. Nie zdziwię się, jeśli i on za rok czy dwa zapuka nam do Grand Prix. Może na Wyspach dojdzie do żużlowego odrodzenia - kwituje Dankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii!Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Cook znajdzie się na koniec sezonu w czołowej ósemce SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL