WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Michał Gruchalski (b) w walce z Robertem Chmielem

Jednoznaczne stanowisko Włókniarza w sprawie "gościa". Gruchalskiego nie puszczą

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Jeśli któryś z drugoligowych klubów zgłosi się do Włókniarza z zapytaniem o możliwość wypożyczenia Michała Gruchalskiego w ramach "gościa", zostanie odesłany z kwitkiem. W Częstochowie mieli inną wizję tego przepisu.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Prezes forBET Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik, powiedział nam, że inaczej wyobrażał sobie funkcję gościa w drugiej lidze. Jego zdaniem młodzieżowcy z PGE Ekstraligi powinni mieć możliwość startowania również na pozycjach juniorskich, a nie tylko seniorskich. - Miałoby to wtedy sens. To by powodowało ich rozwój. Z kolei na całkowite wypożyczenie wypuścić ich nie chcemy, bo musimy mieć zabezpieczenie na wypadek kontuzji któregoś z podstawowych młodzieżowców - skomentował Świącik.

Tym samym nie ma żadnych szans na to, aby kreowany na lidera juniorskiej formacji Włókniarza Michał Gruchalski pojawił się w drugiej lidze choćby epizodycznie. - Nie ma takiej możliwości. Z góry zapowiadam, że Michał nie trafi jako gość do drugoligowej drużyny, aby startować tam z pozycji seniora - stanowczo zaznaczył prezes częstochowskich Lwów.

Dodał ponadto, że w razie potrzeby klub rozejrzy się za możliwością startów Gruchalskiego poza granicami naszego kraju w którejś z zagranicznych lig. Częstochowski młodzieżowiec zapewne poradziłby sobie w Niemczech, Czechach czy Danii. Jego głównym zadaniem na nadchodzący sezon jest jednak skupić się na jeździe we Włókniarzu. W klubie życzyliby sobie, aby dorównał on poziomem do Oskara Polisa z poprzedniego roku.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"
Polecamy:
TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - wielki finał w Chorzowie! SPRAWDŹ >>>

Czy decyzję Włókniarza uważasz za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)