Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antonio Lindbaeck i Patryk Dudek dziękują sobie za jazdęWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Antonio Lindbaeck i Patryk Dudek dziękują sobie za jazdę

Oficjalnie: Znany termin i lokalizacja pierwszego turnieju Speedway of Nations

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Jedna z aren cyklu Grand Prix będzie miejscem rywalizacji w pierwszym turnieju barażowym tegorocznego Speedway of Nations. 2 czerwca na Bergring Arenie w Teterow zainaugurowana zostanie impreza, która zastąpi Drużynowy Puchar Świata.

W 2018 roku w miejsce Drużynowego Pucharu Świata zostanie przeprowadzona rywalizacja parowa pod nazwą Speedway of Nations. O medale mistrzostw świata w tej odmianie powalczy 15 drużyn narodowych. Droga do dwudniowego finału, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca we Wrocławiu (Polska ma w nim pewny udział), będzie wiodła przez dwa baraże.

Pierwszy z nich odbędzie się 2 czerwca w niemieckim Teterow. Bergring Arena znana jest kibicom z dwóch imprez Grand Prix, które miały miejsce w latach 2016-2017 i która będzie jedną z aren cyklu także w tym roku (Grand Prix Niemiec zaplanowano na 22 września). Współpraca z tym ośrodkiem układa się pomyślnie, dlatego wybór Teterow na jednego z gospodarzy SON nie musi być wielkim zaskoczeniem. - Stadtwerke Teterow i BSI Speedway są związani trzyletnim kontraktem na organizację FIM Speedway Grand Prix w Niemczech. Od samego początku związała nas bliska i pełna zaufania więź współpracy - przyznał Torben Olsen, dyrektor zarządzający BSI.

- To fantastyczna sprawa, że ponownie mamy Niemcy w terminarzu GP. Reakcja ze strony fanów była niesamowita. A teraz jest nam miło zaproponować im udział w pierwszym historycznym turnieju Monster Energy Speedway of Nations. W tak centralnej lokalizacji spodziewamy się zarówno kibiców z Niemiec, jak i z innych państw, którzy będą chcieli zobaczyć jazdę drużyn w najlepszym wydaniu - dodał Olsen.

Reprezentacja Niemiec musi poczekać na rywali, bowiem pełne listy startowe obu turniejów barażowych oraz lokalizacja drugiego (5 czerwca) zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Z obu turniejów do finału we Wrocławiu awansują po trzy najlepsze zespoły. W nowej formule składy złożone będą z dwóch seniorów oraz jednego zawodnika do lat 21.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii!

Czy zastąpienie Drużynowego Pucharu Świata zawodami Speedway of Nations jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL