WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Arge Speedway Wanda Kraków

Stal pisze do Zespołu ds. Licencji dla Klubów. Domaga się zdecydowanych kroków przeciwko Wandzie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal Rzeszów nalega, by zespół licencyjny zajął jednoznaczne stanowisko w sprawie długów Wandy. Klub wysłał pismo, w którym zwraca uwagę na przymykanie oka na długi krakowskiego klubu. Stal jest gotowa zastąpić Wandę w Nice 1.LŻ.

Stal Rzeszów w piśmie podpisanym przez wiceprezesa Marcina Janika przypomina Zespołowi ds. Licencji dla Klubów, że tak Speedway Wanda Kraków, jak i Euro Finannce Polonia Piła otrzymały na początku grudnia licencje warunkowe. Tym warunkiem była spłata zadłużenia do końca stycznia. Stal przekonuje, że co najmniej jeden z klubów nie wypełnił zobowiązania i wskazuje palcem na Wandę.

Działacze rzeszowskiego klubu utrzymują, że o warunku dla Wandy dowiedzieli się na grudniowym spotkaniu z działaczami GKSŻ. Teraz chcą szybkiego działania zespołu licencyjnego. Dowodzą, że gdyby mieli zastąpić Wandę w Nice 1.LŻ, to musieliby dowiedzieć się o tym teraz, żeby należycie przygotować się do rozgrywek. Stal przekonuje, że w kwietniu (w tym terminie prezes Wandy zadeklarował spłatę zadłużenia) na zamianę miejsc może być za późno. Dodają, że skoro krakowianie nie dotrzymali styczniowego terminu, to w kwietniu też mogą się nie wyrobić.

Stal w piśmie zwraca też uwagę, że to nie fair, żeby Wanda płaciła ubiegłoroczne długi z pieniędzy, które sponsorzy wpłacają na ten najbliższy sezon. W Rzeszowie domagają się zdecydowanego i konsekwentnego działania zespołu licencyjnego.

Dodajmy, że Stal, choć spłaciła ubiegłoroczne długi na początku listopada, ma licencję nadzorowaną. Wynika to między innymi z faktu, iż firma Betad Leasing dotąd nie dostarczyła pisma potwierdzającego odsprzedanie długu firmie Ireneusza Nawrockiego, nowego właściciela Stali. Hubert Bańbor z Betad Leasing wrócił jednak do kraju po dłużej nieobecności, spotkał się z Nawrockim i obiecał, że poinformuje zespół licencyjny o transakcji.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja

Czy Zespół ds. Licencji powinien zdegradować Wandę za to, że nie spełniła warunku do końca stycznia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (120):

    Pokaż więcej komentarzy (117)
    PRZEJDŹ NA WP.PL