Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicklas Porsing w barwach Stali RzeszówWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Nicklas Porsing w barwach Stali Rzeszów.

Oświadczenie Ireneusza Nawrockiego. Mocne słowa. Stal nie spadła wyłącznie z własnej winy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal Rzeszów napisała do Zespołu ds. Licencji, że Wanda Kraków nie wypełniła licencji warunkowej i powinna być zdegradowana. Wanda się broni, a właściciel Stali wydał mocne oświadczenie.

Oświadczenie Ireneusza Nawrockiego, prezesa Stala Rzeszów.

Chwila prawdy

Nawiązując do artykułu na WP SportoweFakty na temat listu Stali do Zespołu ds. Licencji dla Klubów, chciałbym zaprzeczyć komentarzom, że był to donos na inne drużyny. Napisaliśmy wyłącznie list z prośbą o ustosunkowanie się zespołu licencyjnego do decyzji wydanej po audytach. Przypomnę, że dwa kluby dostały licencje warunkowe a my licencję nadzorowaną. Dodatkowo jeszcze w grudniu dostaliśmy informację, że jeżeli któryś z klubów nie dotrzyma warunków do 31 stycznia, to automatycznie straci prawo jazdy w Nice 1.LŻ.

Nie chodzi mi o Stal Rzeszów, ponieważ w przypadku degradacji jednego z klubów, który nie spełnił warunku, pierwszeństwo do jazdy w pierwszej lidze ma Ostrów. My jesteśmy w drugiej kolejności. Chodzi nam jednak o zachowanie uczciwości i przyzwoitości, ponieważ my, pomimo spłaty wszystkich długów, nadal mamy licencję nadzorowaną. Natomiast przymyka się oko na inne kluby. Dlaczego nie może być równości? Jeżeli są jakieś decyzje, to należy je respektować, ponieważ stają się niepoważne i na przyszłość każdy może brać je z przymrużeniem oka.

Niektórzy wypowiadają się, że Stal, gdy miała problemy, to nikt jej nie dyskwalifikował. Tak i to właśnie był fatalny błąd, ponieważ gdyby taka degradacja nastąpiła, to drugi raz nie popełniono by tych samych błędów. Każdy brałby też decyzje zespołu licencyjnego na poważnie.

My jesteśmy przygotowani do jazdy w drugiej lidze i wcale nas to nie martwi. Czasem lepiej się cofnąć i nabrać rozpędu. Aczkolwiek, to, że nie jedziemy w Nice 1.LŻ, to nie do końca, tylko nasza wina. Myślę, że niektóre osoby spoza Rzeszowa wiedzą, o czym mówię. Niestety, jak to zwykle bywa, w komentarzach znowu będzie walka kibiców i sympatyków żużla z pieniaczami i krzykaczami, którzy wszystko wiedzą najlepiej. Na koniec chciałbym poinformować tych, którzy są najmądrzejsi i wiedzą lepiej ode mnie co robię i co zamierzam robić. Zamierzam przetrwać wszystkie ataki i nagonki na mnie i Stal Rzeszów.

Pozdrawiam

Ireneusz Nawrocki

ZOBACZ WIDEO Pawlicki & Vegenerat szykują się na SGPnarodowy (WIDEO)

Czy Nawrocki przekonał Cię w oświadczeniu do swoich racji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

 • lk1983pl Zgłoś
  ja tego nie rozumiem, jestem z Warszawy i marzę żeby tu był ligowy żużel, a taki waćpan Nawrocki robi wysiłki żeby jakiś obcy mu klub stracił licencję, widać że jest to człek
  Czytaj całość
  przypadkowy którego serce nie bije dla żużla bo ma mózg zlasowany biznesowymi brudnymi gierkami, życzę Wandzie Kraków odparcia ataków tego patafiana, chociaż wiadomo jakie są relacje między naszymi miastami - tym bardziej moja opinia jest obiektywna.
  • chcwdtrolu Zgłoś
   Żeszuf pszeprasza za nawrockjego. Asz takimy wsiokami my nie som. Joł.
   • lk1983pl Zgłoś
    psy szczekają karaWanda jedzie dalej
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL