WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Piotr Protasiewicz gotowy do biegu

Strategia Falubazu przyniesie efekty. Należy spodziewać się mistrzostwa Polski

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Według części ekspertów rewolucja kadrowa w Falubazie nie sprawi, że drużyna znów zacznie być faworytem do zdobycia złotego medalu. Innego zdania jest Jan Krzystyniak. - Powrót do tradycji wyjdzie na dobre - ocenia były żużlowiec.

Falubaz Zielona Góra po bolesnym rozstaniu z Jasonem Doyle'em i Markiem Cieślakiem mocno przebudował skład i sztab szkoleniowy. W klubie zostali zatrudnieni Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński, którzy mają odpowiadać za przygotowanie juniorów. Do tego do klubu wrócił, po kilku latach przygody z Fogo UniąGrzegorz Zengota.

Te wszystkie zmiany pozytywnie ocenia Jan Krzystyniak, który pamięta czasy świetności Falubazu w latach 80. Były żużlowiec ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza Polski z zielonogórskim klubem (1981, 1982 oraz 1985). - Kibiców najbardziej cieszy sukces wywalczony przez wychowanków, chłopców z naszych okolic, naszych wiosek. Pamiętam czasy, kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo z Falubazem. Radość fanów była nieprawdopodobna. Z optymizmem patrzę na ruchy zielonogórzan - mówi Krzystyniak.

Jego zdaniem można śmiało mówić o ambitnych celach na kolejne lata. Falubaz powinien wrócić do grona faworytów PGE Ekstraligi. - Widzę, że działacze chcą wrócić do tradycji, do tej starej dobrej tradycji. Nie w przyszłym roku, nie za dwa lata, ale gwarantuję - w przyszłości coś się z tego wykluje. Jestem święcie przekonany, że tylko kwestią czasu jest tytuł mistrza Polski - podkreśla były zawodnik i nasz ekspert.

Jan Krzystyniak uważa, że prawdziwych talentów jest niewiele. Tym bardziej trzeba szukać zdolnych nastolatków. Forma pracy z młodymi, którą przyjął Falubaz ma opłacić się nawet finansowo. - Często junior, którego kupimy z innego klubu, nic nie gwarantuje. Lepiej zainwestować we własnych wychowanków, kupić im sprzęt i zachęcić do uprawiania czarnego sportu. To przyniesie korzyści w przyszłości - kończy nasz rozmówca.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy zgadzasz się z Janem Krzystyniakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

    Pokaż więcej komentarzy (31)