Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock (z prawej) w towarzystwie Ireneusza NawrockiegoWP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Greg Hancock (z prawej) w towarzystwie Ireneusza Nawrockiego

Prezesi nie popierają akcji Nawrockiego. Stoją murem za Wandą

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Dowodzący Stalą Rzeszów Ireneusz Nawrocki chciałby wyrzucić Speedway Wandę z Nice 1. Ligi Żużlowej. Inni prezesi w 2. Lidze go jednak nie popierają. Mało tego, wyrażają głosy poparcia pod adresem krakowian.

Stal napisała niedawno list do zespołu ds. licencji dla klubów. Rzeszowianie domagali się w tym piśmie zdecydowanych kroków przeciwko Speedway Wandzie Kraków, która nie spłacając w styczniu zawodników, miała złamać ustalenia licencji warunkowej. Krakowianie odparli już te zarzuty, zaznaczając, że mają wszystko pod kontrolą, a ze spłatą zadłużenia uporają się w kwietniu.

Jeśli chodzi o kluby 2. Ligi Żużlowej, to na zdegradowaniu Speedway Wandy zależałoby tylko rzeszowianom. To oni by na tym skorzystali, przenosząc się tym samym do Nice 1. Ligi Żużlowej. Okazuje się, że inni prezesi w najniższej klasie rozgrywek stoją po stronie Wandy.

- Jestem zdecydowanie za tym, by krakowianie dostali szansę i zostali w Nice 1. Lidze - mówi nam prezes MDM Komputery TŻ Ostrovii, Radosław Strzelczyk.

- Uważam, że każdy ośrodek żużlowy może znaleźć się w podobnym położeniu. Klub z Ostrowa też miał swoje problemy i wiemy doskonale, że budowanie zaplecza sponsorskiego nie jest łatwym zadaniem. Wyobrażam sobie jak trudno musi być o to w Krakowie, gdzie dominuje piłka nożna. Mocno kibicuję Wandę i liczę na to, że szybko wyjdzie na finansową prostą. Nie możemy pozwolić sobie na to, by stracić kolejny ośrodek żużlowy - dodaje prezes z Ostrowa Wielkopolskiego.

W podobnym tonie wypowiadają się zresztą też inni działacze w 2. Lidze Żużlowej. - Nie widzę podstaw, by degradować Wandę, skoro jasno deklaruje, że spłaci swoich zawodników - stwierdza prezes KSM-u Krosno, Janusz Steliga. - Uważam zresztą, że my, działacze klubów z Krosna czy Rzeszowa, nie jesteśmy od tego, by sugerować coś w tej sprawie zespołowi do spraw licencji. Wanda też w poprzednich latach miała pewne zaległości finansowe, ale zawsze się z nich wywiązywała. Zasłużyła więc na to, by obdarzyć ją zaufaniem - kwituje Steliga.

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Speedway Wanda powinna zostać w Nice 1. Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • gryfik Zgłoś
  Do wieczorka :
  • gryfik Zgłoś
   Bydgoszczy , Lublinowi, Tarnowowi i z całą pewnoścą nawet Krosnu to wy możecie , wiesz co .. to już wiesz. Pan Gollob , jak dla ciebie to ikona nie tylko Polonii Bydgoszcz ale całej
   Czytaj całość
   żużlowej Polski . Ale nie trzeba przykładu Tomasza Golloba wykorzystywać ażeby uwidocznić wyższość bydgoskiego klubu nad rzeszowskim. Pamiętasz Dołomisiewicza ? Procha? Marka Ziarnka? Krzysztofa Ziarnika? i wielu wielu innych , na myśl o których gluty do pasa wam zwisały ze strachu o wynik :) Ostatni średni zawodnik z jakim wasz klub może utożsamiać się to Stachyra , rozumiesz ? Zdajesz sobie pustaku sprawę z tego ze nikt nigdzie i z niczym was nie kojarzy bo wy jako klub rzeszowski w praktyce w ogóle nie istniejecie. Na marginesie Stachyra wychował mega gwiazdę synka Dawidka , oszusta i zlodzieja , no ba w końcu rzeszowski chłopak .. Długi Polonii - 2015r - 8 mln zł , 2018 - 1,5 mln. Matematyka wskazuje na końcówkę długów w Bydgoszczy , KIEPIE :) A powiedz mi co ty mozesz wiedziec o splacie dlugów ? Przecież wasze długi Nawrocki WYKUPIŁ a nie spłacił , czujesz bazę ? Widzisz różnicę w wykupieniu a spłacie ? Bo ja widze , widze nawet wiecej , potężne zagrożenie dla rzeszowskiego żużla bo jak Iruś wqrwi się na was to znikniecie definitywnie z mapy żużla , czego wam nie życzę , bo obiekt drwin i taniego humoru trwać powinien tak dla urozmaicenia ...;)
   • gryfik Zgłoś
    Możecie teraz troszkę bezkarnie popisać sobie , ale jeszcze tu wrócę , obiecuję to co niektórym :):):)
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

    ×
     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL