Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder na prowadzeniuWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Chris Holder na prowadzeniu

Dwie twarze Petera Johnsa. Get Well od niego nie ucieknie, ale mocno liczy na Polaka

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Zawodnicy Get Well Toruń w sezonie 2018 nie będą już w tak dużym stopniu bazować na silnikach Petera Johnsa. W klubie panuje przekonanie, że musi być więcej sprzętu od innych tunerów. Bardzo wysoko stoją między innymi notowania Ryszarda Kowalskiego.

Z Peterem Johnsem w Toruniu w dwóch ostatnich sezonach bywało bardzo różnie. W 2016 roku jego silniki zaprowadziły torunian do finału PGE Ekstraligi. W minionych rozgrywkach było zupełnie odwrotne - sprzęt zawodził na całej linii i ekipa z Motoreny musiała drżeć do końca o ligowy byt.

- Wprowadzenie dywersyfikacji jest na pewno wskazane. Opieranie się na jednym tunerze to ryzyko, bo nawet najlepszym ludziom w tym fachu zdarzają się słabsze momenty. Warto się zabezpieczyć - mówi nam były menedżer Get WellJacek Gajewski.

- Johns wcale nie musi być teraz słaby, bo już pod koniec sierpnia ubiegłego roku kilku zawodników na jego silnikach notowało bardzo dobre wyniki. Przykładami są Matej Zagar i Emil Sajfutdinow. Dla mnie to ciągle jeden z najlepszych tunerów na świecie. Warto też dodać, że w jego przypadku nie było żadnej wyłączności na Toruń czy umowy, która by to regulowała. To opierało się na dobrych relacjach z zawodnikami lub mną, bo znamy się od ponad 20 lat - komentuje Gajewski.

Diagnoza byłego menedżera jest bardzo trafna i w zasadzie pokrywa się z tym, co planuje w tym roku Get Well. - Nasi zawodnicy będą korzystać z usług kilku tunerów. Każdy z nich zalicza się do światowego topu. Stawiamy zatem na mainstream -tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Jacek Frątczak.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcja

Get Well z Johnsa jednak nie zrezygnuje. Silniki tego tunera nadal będą obecne w parku maszyn. To raczej dobry ruch, bo w sytuacjach kryzysowych bywało już to bardzo mocne. Wie coś o tym zwłaszcza Jacek Gajewski. To przecież Peter Johns wyciągnął z dużej opresji Martina Vaculika, gdy ten jeździł w Toruniu i męczył się na Motoarenie. - Dobre relacje z Johnsem sprawiły wtedy, że na silnik dla Słowaka nie trzeba było długo czekać. Efekty były widoczne od razu - wspomina.

W Toruniu dojdzie na pewno do jednej bardzo istotnej zmiany. Klub zamierza zdecydowanie szerzej współpracować z Ryszardem Kowalskim, którego sprzęt był bardzo szybki na toruńskim torze w minionych rozgrywkach. Get Well mocno na niego liczy. - To jest jeden z ciekawych kierunków - komentuje Gajewski.

- Z niczym nie można jednak przesadzić, bo historia zna różne przykłady. Jednym z nich jest Maciej Janowski. W meczu ligowym fruwał na silnikach tego tunera, praktycznie nie gubił punktów, ale pod koniec sezonu przy okazji turnieju Grand Prix było już gorzej. Każdy tuner ma różne momenty w sezonie i wtedy pomaga dywersyfikcja - podsumowuje Gajewski.

Czy szersza współpraca z Ryszardem Kowalskim sprawdzi się w Toruniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • dami Zgłoś
  po co robić ludziom sieczkę z mózgu jaki wpływ ma pajac Gajewski czy pajac Frątczak na wybór tunera przez zawodnika ???? ;)))) każdy zawodnik płaci sam i wybiera silniki od tego ,
  Czytaj całość
  który im pasuje . Po co na siłę skończony Gajewski jako menago i koleżka Frątczak , który po tym sezonie do niego dołączy plotą takie bzdury niech swoje wywody zostawią sobie na knajpiane wyznania przy tanim drinku bo kłapać to oni potrafią jęzorami ale ani jeden ani drugi to żadni fachowcy a promowanie ich przez media budzi tylko śmiech i zażenowanie środowiska żużlowego i prawdziwych fachowców , którzy mają pojęcie o tym sporcie..
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Jak słyszałem że Ryszard Kowalski jest jeden z najlepszych w kraju. Między zagranicznymi tunerami też ma nie złe notowania.
   • ZIBI1966 Zgłoś
    Dać Rysiowi szansę a zobaczycie jaki będzie efekt. W końcu będą decydować profesjonalne podejście a nie kontakty towarzyskie z 20 lat .
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL