Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder w walce z Rune HoltąWP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Chris Holder w walce z Rune Holtą

Prezes Włókniarza zamknął temat Holty. "Dałem sobie z nim spokój"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Rune Holta odszedł z częstochowskiego Włókniarza do Get Well Toruń i było to niemałe zaskoczenie. Prezes Lwów zdradził, że negocjacje z zawodnikiem były trudne i męczące. - W końcu dałem sobie z nim spokój - wyznał bez ogródek.

Rune Holta to zawodnik w Częstochowie wprost uwielbiany, przez niektórych uznawany nawet za legendę Włókniarza. Ba, myślano o tym, aby za zasługi wyróżnić go w mieście i na stałe wpisać w historię Częstochowy poprzez symboliczny monument. Tymczasem idol kibiców nie dogadał się z klubem w sprawie nowego kontraktu na 2018 rok i przeniósł się do Get Well Toruń

Michał Świącik, prezes Włókniarza, zdradził jak wyglądały negocjacje z Holtą z jego perspektywy. Dał do zrozumienia, że to zawodnik wyłamał się z wcześniej wypracowanych uzgodnień. - Jestem typem człowieka, który jeśli się z kimś na coś umawia, to się tego trzyma. Nie lubię, gdy później, już po podaniu sobie rąk, zmienia się warunki gry. Nie ma dla mnie znaczenia, że potem druga strona wraca do pierwotnych ustaleń - oznajmił szef biało-zielonych.

Świącik zdecydował się w pewnym momencie na odważny ruch. Postanowił bowiem zakończyć rozmowy z Holtą, mimo że nie miał żadnej alternatywy. - Podziękowałem Rune Holcie w momencie, gdy nie miałem pewności, że dołączy do nas Adrian Miedziński - przekazał.

Komentarz prezesa dotyczący byłego już kapitana Włókniarza jest krótki i dosadny: - Dałem sobie spokój z Rune Holtą.

Świącik mówi tak, choć jeszcze kilka miesięcy temu dałby się za Holtę pokroić. Nie jest tajemnicą, że pomagał mu rozwiązywać problemy, które nie były związane z żużlem i częstochowskim klubem.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy popierasz stanowczość w negocjacjach Michała Świącika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL