Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał PGE Ekstraligi: Sparta - UniaWP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Finał PGE Ekstraligi: Sparta - Unia

Jak nie teraz to kiedy? PGE Ekstraligę trzeba powiększyć i przywrócić KSM

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Michał Kugler uważa, że najwyższy czas wrócić do 10 - zespołowej Ekstraligi i przywrócić KSM. - W polskim żużlu skończyła się "łapanka". Tylu klubów z aspiracjami nie było już dawno - komentuje były wiceprezes Stali Gorzów.

- Kilka lat temu mieliśmy problem z uzupełnianiem składu Ekstraligi. Trzeba było szukać chętnych na starty w najwyższej klasie rozgrywkowej - przypomina Michał Kugler. - Minęło trochę czasu i wszystko wygląda zupełnie inaczej. Jeśli policzymy mocne ośrodki z ekstraligowymi aspiracjami, to będzie ich nawet 13. W tej sytuacji wręcz prosi się o powiększanie najwyższej klasy rozgrywkowej - przekonuje były wiceprezes Stali.

Kugler mówiąc o silnych ośrodkach ma na myśli osiem klubów startujących obecnie w PGE Ekstralidze, a poza tym ROW Rybnik, Orła Łódź, Speed Car Motor Lublin, Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Stal Rzeszów. - Na początek należy wrócić do 10 zespołów w elicie. Wtedy będziemy mieć jeszcze zabezpieczenie, gdyby ktoś miał z różnych względów na dłużej wypaść z tego towarzystwa. W niedługim czasie warto zastanowić się nawet nad 12 ekipami - tłumaczy.

Przeciwnicy powiększenia Ekstraligi mogą powiedzieć, że nic z tego nie będzie, bo na rynku nie ma wystarczająco dużo dobrych zawodników. Poza tym więcej drużyn, to więcej meczów, a więc wzrost wydatków na wynagrodzenia dla żużlowców. - To nie do końca tak działa - twierdzi Kugler.

- Zarobki mogą zostać na podobnym poziomie, a ciekawi zawodnicy jeżdżą w tym roku w niższych ligach. Mamy tam takie nazwiska jak Woryna, Jonsson, Hancock czy Tungate. Już z nich da się złożyć dobry zespół. Poza tym, pewnie trzeba wrócić do KSM. Zawsze byłem jego zwolennikiem. To narzędzie w regulaminie sprawiało, że rozgrywki były wyrównane. Największa korzyść będzie jednak taka, że niektóre zespoły nie zakończą rywalizacji po 14 kolejkach - podsumowuje Kugler.


ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!

Czy zgadzasz się z Michałem Kuglerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (52):

Wszystkie komentarze (52)

Komentarze (52)

×
    Wszystkie komentarze (52)
    PRZEJDŹ NA WP.PL