WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Mikołaj Curyło

W Bydgoszczy 19 marca rozpocznie się walka o skład

Michał Konarski
Michał Konarski
Kierownictwo klubu z grodu nad Brdą opracowało bardzo szczegółowy plan rywalizacji o miejsce w drużynie. Jeśli aura pozwoli, już za niespełna tydzień przy Sportowej rozpocznie się ściganie.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

W poniedziałek 19 marca żużlowcy Polonii Bydgoszcz będą mieli pierwszą okazję do wyjazdu na tor. Podobne plany są związane z kolejnym dniem. We wtorek także odbędzie się trening otwarty. 21 marca rozegrany zostanie wewnętrzny trening punktowany, gdzie zmierzą się dwie ekipy bydgoskiego klubu. Starcie z innym rywalem planowane jest na 22 marca, czyli czwartek. Poloniści pojadą wówczas do Gniezna. Intensywny tydzień zwieńczą piątkowe mistrzostwa Bydgoszczy, połączone z uroczystą prezentacją drużyny.

Rywalizacja o miejsce w składzie Polonii zapowiada się bardzo ciekawie. Większość z zakontraktowanych żużlowców od dłuższego czasu bardzo interesuje się terminem wyjazdu na tor. Wszyscy deklarują przyjazd i zainteresowanie udziałem w próbnych jazdach. To dobrze wróży, bowiem sztab szkoleniowy będzie miał z czego wybierać. Wydaje się, że pewniakami do miejsca w drużynie są tylko Oskar Ajtner-Gollob, Dimitri Berge i Rene Bach.

W Bydgoszczy od kilku dni panują dodatnie temperatury, co z pewnością pozwala wierzyć w bezproblemowe rozegranie sparingów i treningów. Tor powoli również dochodzi do stanu pozwalającego na bezpieczne ściganie. Kilkudniowe castingi pozwolą wyłonić żużlowców, którzy w pierwszych kolejkach dostaną możliwość reprezentowania Polonii. Ci, którzy nie znajdą uznania, będą zmuszeni ponownie spróbować przekonać do siebie działaczy na piątkowych treningach w trakcie sezonu.

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!


Wybierasz się na pierwsze treningi Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)