Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz GollobWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Tomasz Gollob.

Dariusz Ostafiński: To wstyd, że zawodnicy nie dali na leczenie Golloba ani złotówki, Tyle mu zawdzięczają (komentarz)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Gollob skończył z akupunkturą. Polska medycyna nie oferuje mu żadnego rozwiązania. Gdyby miał milion dolarów, to mógłby polecieć na operację do Stanów lub Meksyku. Na razie nie ma. Pozostaje mu ból, a jego koledzy z toru tylko się patrzą.

Zrobiłem mały wywiad w PZM, z którego wynika, że żużlowców kompletnie nie interesuje sprawa Tomasza Golloba. Nie mają do zaoferowania nic poza frazesami. Jedynie Bartosz Zmarzlik, uczeń Tomasza, mocno przejął się jego losem. Aktywnie uczestniczył w rekordowej zbiórce Cash Broker Stali Gorzów. Pozostali? Coś tam jeszcze dorzucili (części stroju na licytację) bracia Pawliccy, Szymon Woźniak i Krzysztof Kasprzak. Inni? Nic. Zero.

Nie chodzi o to, żeby żużlowcom wypominać, że zarabiają wielkie pieniądze i stać ich na to, żeby przelać na konto Fundacji PZM, która zbiera kasę na leczenie Golloba, jakąś choćby drobną kwotę. Właściwie to nie powinienem nawet o tym pisać. Oni sami powinni to czuć, powinni pomóc. Golloba mogą nie lubić, ale raz, że nie powinni pozostawać obojętni na ludzką tragedię, a dwa, że jednak coś temu Tomaszowi zawdzięczają.

Być może Polska nie byłaby dziś żużlową potęgą, gdybyśmy w latach 90-tych nie mieli Gollobomanii. Tomasz był tym kołem zamachowym. Odegrał w żużlu taką samą rolę jak Adam Małysz w skokach. Cała ta nasza armia gwiazd i gwiazdeczek powinna być naszemu mistrzowi wdzięczna. Wypłynęli na jego plecach. Szkoda, że teraz wypinają tyłek. Zresztą tu nie chodzi wyłącznie o zawodników, ale i kluby, w których startował. Wyjątkiem są Stal Gorzów z rekordową zbiórką i MRGARDEN GKM Grudziądz.

A pomoc jest potrzebna. Sama renta specjalna od rządu to za mało. Jeśli żużlowe środowisko dalej będzie obojętne, Tomaszowi pozostanie pogodzenie się z losem lub, co gorsze, będzie musiał podjąć dramatyczną decyzję o przecięciu kręgu. Jeśli to zrobi, pozbędzie się bólów spastycznych, które okropnie mu dokuczają. Straszliwie przez nie cierpi, cały czas musi być na mocnych środkach. Przecięciu kręgu (przed wylotem do Chin Tomasz zapowiedział, że tego nie zrobi) będzie jednak oznaczało, że już nigdy nie stanie na nogi. Teraz przynajmniej ma nadzieję.

Teraz jest taki dobry moment na wyciągnięcie pomocnej dłoni. Tomasz jest sfrustrowany, bo już nie wierzy w to, że akupunktura mu pomoże. Jego stan psychiczny na pewno nie jest dobry. Domyślam się, że ma pretensje do całego świata o to, jak potraktował go okrutny los. Pieniądze mogą to zmienić. Trzeba drugiej takiej akcji, jak zrobili Ireneusz Maciej Zmora z Władysławem Komarnickim. Tu mamy jednak Stal, a co z Grupą Azoty Unią Tarnów, Unibaksem Toruń czy Polonią Bydgoszcz?

Rodzinną Bydgoszcz stać było tylko na nazwanie jednej z ulic nazwiskiem Gollob. Piękny, ale wyłącznie symboliczny gest. Przydałaby się jakaś kasa. Zwłaszcza, że wielu, gdyby nie człowiek zwany Diabłem, nie wiedziałoby, gdzie ta Bydgoszcz leży.

ZOBACZ WIDEO Prof. Marek Harat: Obrażenia Tomasza Golloba były bardzo poważnePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (146):

 • Majkell1 Zgłoś
  a gdzie Gollob ma pieniądze z toru? Papa Gollob też chyba nie narzeka. A wypominanie Pana Ostafińskiego, że zawodnicy nic nie dają są nie na miejscu, Gollob ile dał Kamilowi Cieślarowi?
  Czytaj całość
  Czy innym zawodnikom którzy nie zdążyli tyle zarobić na torze co Gollob?
  • Lubelski Motor Zgłoś
   Nie jestem wrogiem Golloba lubilem go za to co dokonal tego sie nie wymaze z pamieci.Według mnie Tomasz ma zlych doradcow kto mu te Chiny zaproponowal ,wyszlo na to ze to jest tylko strata
   Czytaj całość
   czasu i niemalych pieniedzy.teraz w planach Stany i pewnie znowu lot w ciemno.Nie wiem czy w tej klinice w USA kogoś postawili na nogi ale wiem ,że Krzsio Cegielski za mniejsza kasę i bez proszenia o datki funkcjonuje lepiej niz tuz po wypadku.Proponuje rodzinie Golloba sprzedanie wszystkiego co ma jakąś wartość i wziecie jakby nie wystarczyło kredytu w banku .A jakby w USA pomogli i Tomek stanął by na nogi to wtedy prozba do klubow ,kolegów z toru czy normalnie kibiców o pomoc w spłacie tego kredytu.Życzę Tomaszowi szybkiego powrotu do normalnego życia,jest twardy da rade
   • GKS Polonia Zgłoś
    Przez takich ludzi jak Ostaf, dziennikarstwo wokol zuzla zeszlo na psy. To co wy na tym portalu wypisujecie to jakies dyrdymaly na poziomie podstawowki. Czy to spoleczenstwo polskie po prostu
    Czytaj całość
    tak zdziecinnialo? Jak mozna takie glupoty wypisywac? Zawodnicy przeznaczaja kosmiczne pieniadze na zabezpieczenie swojej przyszlosci. Moi znajomi przeznaczaja po 1000 zl na prywatny fundusz emerytalny miesiecznie, zeby po emeryturze zyc jak czlowiek, miec na jedzenie, ubrania i jakies przyjemnosci, choc zarobkow kosmicznych nie posiadaja, a pan Tomek nagle co? Zero na koncie? Mlodzi zawodnicy tacy jak Przemyslaw Pawlicki, ktory ma juz rodzine zalozona, musza myslec o jej przyszlosci i zarabione pieniadze musza inwestowac w siebie na wypadek wlasnej kontuzji. A jak teraz przeznacza pieniadze na Golloba, to kto przeznaczy pieniadze w przypadku ich nieszczescia?
    Wszystkie komentarze (146)

    Komentarze (146)

    ×
     Wszystkie komentarze (146)
     PRZEJDŹ NA WP.PL