Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Stawiarski, Jacek Janiszek, Jakub Kępa oraz Paweł Miesiąc WP SportoweFakty / Michał Mielnik / Na zdjęciu: Jarosław Stawiarski, Jacek Janiszek, Jakub Kępa oraz Paweł Miesiąc.

Speed Car Motor Lublin z nowym sponsorem i dużymi celami. "Poważnie myślimy o fazie play-off"

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W niedzielę Speed Car Motor Lublin ogłosił, że sponsorem strategicznym klubu została Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Zarząd, jak i zawodnicy lubelskiego zespołu otwarcie mówią o awansie do fazy play-off.

Puławska firma od dłuższego czasu obserwowała żużlowy klub z Lublina i po awansie do Nice 1. Ligi Żużlowej zdecydowała się rozpocząć negocjacje. - Nasza spółka od wielu lat sponsoruje dwa duże kluby. Teraz z ogromną przyjemnością witamy na pokładzie Grupy Azoty Speed Car Motor Lublin. Jesteśmy bardzo zadowolony z tej umowy. Lubelszczyźnie należy się powrót do świetności żużla. Jeździły tutaj takie gwiazdy jak Leigh Adams czy Hans Nielsen. Wierzę głęboko w to, że my również dopiszemy się do tej historii. Obserwowaliśmy klub od dłuższego czasu i gdy zawodnicy awansowali do Nice 1. ligi, podjęliśmy decyzję, aby rozpocząć negocjacje - powiedział Jacek Janiszek, prezes Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Na niedzielnej konferencji prasowej obecny był Jarosław Stawiarski. Wiceminister Sportu i Turystyki nie ukrywał zadowolenia z zawarcia umowy między Grupą Azoty a Speed Car Motorem Lublin. Uważa, że fanom na Lubelszczyźnie należy się powrót do żużla w najwyższym wydaniu. - Bardzo się cieszę, że Grupa Azoty, a szczególnie ta najważniejsza część czyli Azoty Puławskie, zaakceptowały zaproszenie na bycie partnerem strategicznym. Chciałbym podziękować panu prezesowi Jackowi Janiszkowi. Sport żużlowy jest kochany nie tylko w Lublinie, ale na całej Lubelszczyźnie. Jestem bardzo zadowolony, a nawet szczęśliwy, że taki zakład z naszego województwa będzie sponsorował wielkie tradycje sportu żużlowego. Tysiące kibiców czeka na renesans żużla i mam nadzieję, że Grupa Azoty w tym pomoże - powiedział.

Dyrektor sportowy Motoru, Jakub Kępa, także nie ukrywał zadowolenia. W związku z pozyskaniem tak poważnego sponsora mówi, że w klubie poważnie myślą o fazie play-off I ligi. - Cieszymy się, że możemy zaprezentować tak ważnego partnera strategicznego. Odbudowa lubelskiego żużla idzie w takim kierunku, jaki sobie założyliśmy. Atmosfera jak i wyniki pokazały, że lubelski żużel został zauważony przez taką firmę jak Grupa Azoty Puławy. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że poważne myślimy o fazie play-off - powiedział Kępa. 

Znamy także dokładne plany sparingowe Motoru Lublin. 30 oraz 31 marca lubelscy zawodnicy zmierzą się z Grupa Azoty Unią Tarnów. Pierwszy trening punktowany odbędzie się w Tarnowie, rewanż w Lublinie, gdzie przy okazji zmagań z tarnowską drużyną, odbędzie się prezentacja Speed Car Motoru.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Czy Speed Car Motor Lublin awansuje do fazy play-off Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

×
    Wszystkie komentarze (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL