Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowcy Startu Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: żużlowcy Startu Gniezno

Kiedy inauguracja ligi w Gnieźnie? Start chciałby, żeby Eleven zmieniło plany

Natalia Zawodna
Natalia Zawodna
Car Gwarant Start Gniezno na inaugurację Nice 1.LŻ podejmie Lokomotiv. Wszystko wskazuje na to, że mecz odbędzie się 7 kwietnia. Data ta powoduje konflikt interesów z zaplanowanym na ten termin Biegiem Europejskim. Start liczy na pomoc GKSŻ.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Przypomnijmy, że przedstawiciele stacji Eleven, transmitującej mecze na zapleczu PGE Ekstraligi, zapoznając się ze stanem toru, postanowili, że inauguracja Nice 1. Ligi Żużlowej odbędzie się w Gnieźnie 7 kwietnia (sobota). Spotkanie ma zostać rozegrane o godzinie 16:00.

Godzinę później w Gnieźnie startuje XVI Bieg Europejski. To generuje duży problem dla organizatorów obu imprez. Daty biegu nie da się zmienić, a jedynym wyjściem jest powrót do niedzielnej daty potyczki Startu z Lokomotivem (8 kwietnia).

GTM Start Gniezno był poinformowany o tej imprezie i w związku z tym przedstawiciele klubu już 22 stycznia wystosowali pismo do Przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotra Szymańskiego, z prośbą, aby inauguracja rozgrywek ligowych nastąpiła 8 kwietnia (niedziela). Nie wzięcie pod uwagę prośby Startu zaskoczyło działaczy gnieźnieńskiego klubu.

W pierwszej stolicy Polski cały czas mają nadzieję, że władze polskiego żużla ustosunkują się pozytywnie do pisma klubu. Zdecydowany głos GKSŻ mógłby sprawić, że Eleven Sports zmieniałoby plany dotyczące transmisji z inauguracyjnej kolejki i pokazałoby inne spotkanie lub byłoby w stanie pokazać mecz z Gniezna na swojej antenie w niedzielę.

ZOBACZ WIDEO Kapitalne ściganie na torze w Daugavpils!

Czy GKSŻ powinna wpłynąć na Eleven Sports, aby mecz w Gnieźnie odbył się 8 kwietnia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • yes Zgłoś
  A ja uważam, że telewizja powinna brać pod uwagę toczące się życie!Przypomniała mi się bajka Krasickiego:"Czy nos dla tabakiery, czy ona dla nosa,Była wielka dysputa ze starym
  Czytaj całość
  młokosa,Na złotnika sąd przyszedł; bezwzględny a szczeryDał wyrok nieodwłocznie: «Nos dla tabakiery!"
  • AMON Zgłoś
   Niestety ale tutaj wszystko zależeć będzie od TV Eleven i może być kłopot żeby przełożyć ten mecz na Niedzielę.
   • Koliberek Zgłoś
    W Gdańsku też nie chcemy meczu w sobotę. W ogóle to kto normalny ustawił w kwietniu 3 mecze na północy kraju, gdzie zima odpuszcza najpóźniej spośród wszystkich ośrodków
    Czytaj całość
    żużlowych?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL