Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Darkin / Na zdjęciu: Siergiej Darkin

Wielki powrót ikony rosyjskiego żużla. Po latach przyjedzie oddać hołd legendzie

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
44 - letni Siergiej Darkin będzie uczestnikiem memoriału Rifa Saitgariejewa. Rosjanin, który swoją przygodę z polską ligą rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim, po latach wróci na Stadion Miejski i odda hołd legendzie.

Dla swoich rodaków Siergiej Darkin jest ikoną rosyjskiego żużla. Startował jeszcze w odległych czasach Drużynowych Mistrzostw ZSRR. W swojej ojczyźnie wywalczył dziesięć mistrzowskich tytułów w drużynie i dwa indywidualne. Poza tym, osiem razy stawał na najwyższym stopniu podium w rywalizacji klubowych par. W Polsce jeździł przez trzynaście sezonów. Zaczynał w 1996 roku w Ostrowie.

- Uważam, że nieco starsi kibice z wielką przyjemnością będą go znowu oglądać. Swoją drogą zapowiadaliśmy niespodziankę, ale żaden z fanów nie zgadł o kogo chodzi, mimo że próbowaliśmy ich trochę naprowadzić - mówi Radosław Strzelczyk, prezes MDM Komputery TŻ Ostrovii.

Zaproszenie Darkina na memoriał Rifa Saitgariejewa nie jest przypadkowe. - To zawodnik, który przyszedł do Ostrowa jako następca Rifa Saitgariejewa. Po śmierci jednej z legend ostrowskiego żużla miał trudne zadanie i moim zdaniem mu sprostał. Od razu stylem jazdy i zachowaniem zjednał sobie kibiców. Teraz przyjedzie powalczyć i złożyć hołd swojemu koledze. Obaj się przecież dobrze znali - tłumaczy Strzelczyk.

Memoriał Rifa Saitgariejewa będzie mieć w tym roku formę test - meczu pomiędzy MDM Komputery TŻ Ostrovią a reprezentacją Rosji. Organizatorzy planowali sprawić kibicom dwie niespodzianki. Jedna z nich to przyjazd Darkina. Drugą miał być start zawodnika z cyklu Grand Prix. Chodziło o Artioma Łagutę, ale władze klubu nie doszły z nim ostatecznie do porozumienia. 2 kwietnia w Ostrowie zobaczymy jednak dwóch żużlowców, którzy w sezonie 2018 będą rywalizować na torach PGE Ekstraligi (Wiktor Kułakow i Andriej Kudriaszow). Sporą atrakcją dla kibiców powinien być także debiut Marka Kariona, z którym Ostrovia wiąże duże nadzieje.ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC Girls

Czy zaproszenie Siergieja Darkina na memoriał Rifa Saitgariejewa to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL