Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek w swoim boksieWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek w swoim boksie

Patryk Dudek nie trenował w Zielonej Górze. "Nie było większego sensu"

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Żużlowiec Falubazu nie stawił się we wtorek na klubowym treningu. Wicemistrz świata szuka okazji do jazdy na pełnym gazie, by dobrze przygotować się do sezonu. - W poniedziałek byliśmy w Rawiczu - wyjaśnia Sławomir Dudek, ojciec zawodnika.

Wielu kibiców zmartwiły słowa Patryka Dudka po zawodach Speedway Best Pairs w Toruniu. Zawodnik przyznał bowiem, że ma duże braki w jeździe i nie czuł się dobrze. W teamie żużlowca Falubazu przekonują jednak, że nie ma powodów do niepokoju. - W ogóle się nie denerwujemy. Po trzech treningach pojechaliśmy od razu zawody. Traktowaliśmy je troszeczkę na luzie. Szkoda, bo ranga imprezy jest duża, ale nie możemy z tego powodu panikować - przyznaje Sławomir Dudek, ojciec reprezentanta Polski.

Nasz rozmówca podkreśla, że Dudek ma nowe motocykle i w Toruniu nie ryzykował z przełożeniami. W związku z tym nie wszystko wyszło tak, jak zawodnik by sobie życzył. Aktualnie 26-letni żużlowiec szuka miejsc do treningów. - Siedzimy na walizkach i telefonujemy w różne miejsca. Nie tylko my mamy ten problem. Nie ma mowy o żadnych nerwach u nas - tłumaczy Sławomir Dudek.

Dlaczego zatem zawodnik Falubazu nie pojawił się we wtorek na klubowym treningu? - Nie było większego sensu. Jazdy na pół gazu nie są nam potrzebne. W poniedziałek byliśmy w Rawiczu i mogę podziękować prezesowi Kolejarza za udostępnienie toru. Mogliśmy cieszyć się najlepszymi warunkami do tej pory. Dosyć dużo pojeździliśmy - podkreśla ojciec Patryka Dudka.

Jak przyznaje, ogólna sytuacja treningowa nie jest komfortowa, ale wszyscy widzą, jakie są w Polsce warunki pogodowe. Nie ma żadnych napięć w związku z obecną formą uczestnika Grand Prix. - Jeśli się okaże, że tak będziemy jeździć w czerwcu, to będziemy się martwić - kończy nasz rozmówca.

ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC GirlsPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Patryk Dudek będzie liderem Falubazu w sezonie 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • KACPER.U.L Zgłoś
  Jeśli trwoga to do Hybrydy Rawicz:)Trzymaj gaz Duzers.
  • WymiataczPL Zgłoś
   Dużo i tak nie pojeździli. Miasto zatęskniło za zimą, patrząc na aktualne prognozy. Tak czy inaczej oprócz Dudka, reszta zawodników też może się prezentować naprawdę przyzwoicie,
   Czytaj całość
   ale jeżeli nie będą wystarczająco dużo jeździć a zwłaszcza u siebie to własny tor okaże się większym przeciwnikiem niż wyjazdowy. Niestety, przeciwnicy z którymi się klub zmierzy w pierwszych kolejkach zapowiadają się na mniej wymagających, więc ewentualna przegrana z nimi może nie skomplikuje sytuacji w tabeli, ale na pewno mocno wpłynie na psychikę zawodników, działaczy i kibiców.
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś
    Spokojnie.Duzers to dobry grajek,który ze swoim doświadczeniem poradzi sobie.Na moje w przypadku Patryka nie ma powodów do niepokoju i jego formy.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL