WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: Marcin Nowak

W Gnieźnie trzymają się podejścia, które dało awans. Czy przyniesie też zwycięstwa w I lidze?

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Przez cały ubiegłoroczny sezon zawodnicy Startu Gniezno jak mantrę powtarzali, że nikt na nich nie nakłada presji, a do sukcesów prowadzi luźne podejście. Okazuje się, że także i w tym roku przyjęli podobną strategię.

Oczywiście nikt nie zapomina o tym, by być odpowiednio zmobilizowanym i przygotowanym do spotkań. Pierwsze z nich żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno odjadą już w niedzielę, kiedy to zmierzą się na domowym torze z Lokomotivem Daugavpils. - Jest mobilizacja, ale jest też ten luz, który w zeszłym roku przez cały czas się udzielał. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie, jakie tylko może być - powiedział przed tym pojedynkiem Marcin Nowak, jeden z ubiegłorocznych liderów drużyny z pierwszej stolicy Polski.

Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że Łotysze będą w tym roku jednym z kandydatów do walki o utrzymanie w gronie pierwszoligowców. Mimo wszystko, należy się spodziewać, że to będzie wymagający przeciwnik dla czerwono-czarnych. W talii Lokomotivu znajdują się chociażby Wadim Tarasienko, Kjastas Puodżuks czy wreszcie Peter Ljung. Ci zawodnicy w przeszłości bronili barw klubu z Gniezna. Zanosi się na to, że w niedzielę karminowo-biali tanio skóry nie sprzedadzą i gospodarzy czekać będzie trudna przeprawa. - Nie patrzę na to w ten sposób. W pierwszej lidze wszystkie mecze będą trudne, nie ma łatwych przeciwników - dodał Nowak.

Jak już zostało wspomniane, w zeszłym sezonie Marcin Nowak był mocnym punktem gnieźnieńskiej drużyny. Wychowanek Unii Leszno zakończył rozgrywki ze średnią biegopunktową 2,360. Należy się zatem spodziewać, że kibice pamiętają o tym sukcesie i przed rozpoczęciem kolejnego sezonu mają duże nadzieje związane z osobą Nowaka. - Nie tracę na to energii. Mam w głowie swoje cele. Nie skupiam się na czyichś oczekiwaniach ode mnie. Sam od siebie oczekuję wystarczająco dużo. Skupiam się na realizacji tego - dodał zawodnik.

Senior Startu z dobrej strony spisywał się w trakcie sparingów z Unią Leszno i Falubazem Zielona Góra, co jest pozytywnym prognostykiem przed startem Nice 1. Ligi Żużlowej. Jakie motocykle testował podczas tych treningów punktowanych? - To były zarówno ligowe motocykle, jak i nieligowe. Właśnie po to są sparingi, by wszystko sprawdzić od A do Z. Jestem z tego naprawdę zadowolony, bo na pewno sprawdziłem takie rzeczy, których bałbym się zastosować podczas meczów ligowych - podsumował reprezentant klubu z Grodu Lecha.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland

Czy Car Gwarant Start pokona na inaugurację Nice 1. Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL