Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki PedersenWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Nicki Pedersen

Unia Tarnów - Falubaz: Zwroty akcji i walka do końca. Pedersen bohaterem Tarnowa (relacja)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Po trzymającym do końca w napięciu meczu Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Falubaz Zielona Góra 47:43. Bohaterem okazał się Nicki Pedersen, który swoją kapitalną jazdą rozstrzygnął losy spotkania.

Mecz pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a Falubazem Zielona Góra miał być weryfikacją potencjału obu drużyn. Przed startem sezonu wiele mówiło się, że beniaminek nie nadaje się do PGE Ekstraligi. Tarnowianie za punkt honoru obrali sobie obalenie tej tezy. Z drugiej strony ekipa Adama Skórnickiego też nie miała dobrej prasy. Co prawda w klubie przekonywali, że drużyna powalczy o play-offy, ale więcej było sceptyków, którzy tylko kiwali głową z niedowierzaniem.

Wszelkie spekulacje skończyły się jednak wraz z pierwszym biegiem. Dość niespodziewanie goście szybko wysunęli się na prowadzenie. Tarnowianie mieli duże problemy na starcie. Te notorycznie wygrywali przyjezdni. Niewiele lepiej było na trasie. Tylko Jakub Jamróg i Kenneth Bjerre imponowali szybkością. Wyraźnie widać było, że gospodarzom tor nie do końca pasował. Taki początek postawił w trudnym położeniu zespół Pawła Barana. Zaczęło robić się nerwowo.

Przerwa na kosmetykę toru nieco poprawił sytuację beniaminka. Jamróg znowu wszystkich zaskoczył i niczym Janusz Kołodziej sięgnął po zwycięstwo w swoim drugim starcie. Problem pojawił się jednak przy Arturze Mroczce. Zawodnik drapał się po głowie, bo był wolny jak żółw. Sztab szkoleniowy drużyny nie zaryzykował i nie dał szansy rezerwowemu. Problemy tarnowian wykorzystywał za to Falubaz. Imponowała, przynajmniej na początku, para Patryk Dudek - Grzegorz Zengota. Niektórzy śmiali się z wyboru trenera Skórnickiego, który zestawił w jednym duecie swoich liderów. To był jednak strzał w dziesiątkę.

Gospodarze długo szukali, dłubali w sprzęcie, ale w połowie zawodów wreszcie coś znaleźli. Szybko dogonili rywala i wypracowali nieznaczną przewagę. Szał robił Nicki Pedersen, który znów był waleczny jak za dawnych czasów. Przebudził się też Peter Kildemand, a w innej lidze po swojemu jeździł Jamróg. Kryzys zaczął natomiast dotykać Falubaz. Kacper Gomólski był bezbarwny, a i liderom przydarzały się wpadki. Nieswój był też Patryk Dudek. Wice mistrz świata wystrzeliwał ze startu jak z armaty, ale na trasie miał duże problemy.

Kluczowym wyścigiem dla losów meczu była gonitwa dwunasta. Kompletnie zawalił ją Kildemand, który przegrał z Alexem Zgardzińskim. Zielonogórzanie poszli za ciosem i w trzynastym wyścigu odnieśli biegowe zwycięstwo nad najmocniejszą tarnowską parą - Pedersen i Jamróg. O wszystkim decydować musiały biegi nominowane. Pierwszy z nich nie przyniósł rozstrzygnięć, ale błysnął wreszcie Dudek. Działo się za to w ostatnim biegu. Kapitalnie pierwszy łuk rozegrał Pedersen, który w mistrzowski sposób rozprowadził rywali i zrobił miejsce swojemu partnerowi z z pary. Unia wyszła na podwójne prowadzenie i już go nie oddała.

W Tarnowie zapanowałistny szał. Wszyscy głęboko odetchnęli z ulgą, a nowym bożyszcze kibiców stał się niechciany do niedawna Pedersen. Jaskółki dzięki tej wygranej złapały drugi oddech. Niedosyt z kolei w Zielonej Górze. Zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki.

Punktacja:

Grupa Azoty Unia Tarnów - 47 pkt.
9. Nicki Pedersen - 13 (2,3,3,2,3)
10. Artur Mroczka - 2 (0,0,1,1)
11. Peter Kildemand - 8+1 (0,2*,3,1,2)
12. Jakub Jamróg - 8+2 (2,3,2*,0,1*)
13. Kenneth Bjerre - 12+1 (3,1,3,3,2*)
14. Kacper Konieczny - 0 (0,0,0)
15. Patryk Rolnicki - 4 (2,1,1)
16. Wiktor Kułakow - NS

Falubaz Zielona Góra - 43 pkt.
1. Michael Jepsen Jensen - 10 (3,1,2,3,1)
2. Kacper Gomólski - 3 (1,0,0,2)
3. Patryk Dudek - 7 (1,3,0,0,3)
4. Grzegorz Zengota - 10+1 (3,2*,2,3,0)
5. Piotr Protasiewicz - 6 (2,2,1,1,0)
6. Alex Zgardziński - 4+2 (1,1*,2*)
7. Sebastian Niedźwiedź - 3 (3,0,0)
8. Mateusz Tonder - NS

Bieg po biegu:
1. Jepsen Jensen, Pedersen, Gomólski, Mroczka - 2:4 - (2:4)
2. Niedźwiedź, Rolnicki, Zgardziński, Konieczny - 2:4 - (4:8)
3. Zengota, Jamróg, Dudek, Kildemand - 2:4 - (6:12)
4. Bjerre, Protasiewicz, Rolnicki, Niedźwiedź - 4:2 - (10:14)
5. Jamróg, Kildemand, Jepsen Jensen, Gomólski - 5:1 - (15:15)
6. Dudek, Zengota, Bjerre, Konieczny - 1:5 - (16:20)
7. Pedersen, Protasiewicz, Zgardziński, Mroczka - 3:3 - (19:23)
8. Bjerre, Jepsen Jensen, Rolnicki, Gomólski - 4:2 - (23:25)
9. Pedersen, Zengota, Mroczka, Dudek - 4:2 - (27:27)
10. Kildemand, Jamróg, Protasiewicz, Niedźwiedź - 5:1 - (32:28)
11. Bjerre, Gomólski, Mroczka, Dudek - 4:2 - (36:30)
12. Jepsen Jensen, Zgardziński, Kildemand, Konieczny - 1:5 - (37:35)
13. Zengota, Pedersen, Protasiewicz, Jamróg - 2:4 - (39:39)
14. Dudek, Kildemand, Jamróg, Protasiewicz - 3:3 - (42:42)
15. Pedersen, Bjerre, Jepsen Jensen, Zengota - 5:1 - (47:43)

Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Widzów: ok. 10 tysięcy

Czy spodziewałeś się po Nickim Pedersenie tak dobrego występu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (104):

 • LEGION STAL Zgłoś
  Modlę się aby Grudziądz spadł.
  • Preator Zgłoś
   Gratulacje dla Uni za walke do konca. Ale to pierwsze koty za ploty. Bonus zawsze moze byc nasz i ogolnie strata 1 punktu. Nic sie nie stalo, glowa do gory.
   • RECON_1 Zgłoś
    Mecz bardzo fajny z niezłym zwrotem,wg mnie duże brawa dla Jamroga,walczył i się starał,Nicki i Kenio zrobili to na co każdy liczyl,Kilde musi jeszcze tu pojeździć choc najgorzej nie
    Czytaj całość
    było,minus dla Mroczki,ledwo dwa pkt to z deka za mało wiec jakiś zapas tu jest,Rolnicki swoje zrobił choc mogłoby być lepiej,drugiego juniora nawet nie komentuje bo to nawet dramat nie jest tylko gorzej.Latwo nie będzie ale widać ze chłopaki tanio skóry nie sprzedadzą a o to chodzi.
    Wszystkie komentarze (104)

    Komentarze (104)

     Wszystkie komentarze (104)
     PRZEJDŹ NA WP.PL