Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Buczkowski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krzysztof Buczkowski

Buczkowski o sytuacji z Gruchalskim: Jechałem swoim torem, a on się na mnie położył

Michał Konarski
Michał Konarski
Krzysztof Buczkowski twierdzi, że Michał Gruchalski sam przyczynił się do swojego upadku. - Próbował się założyć i stanął w poprzek - mówi. Całe zajście wzbudziło dużo kontrowersji.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Dużo kontrowersji podczas meczu MRGARDEN GKM-u Grudziądz z forBET Włókniarzem Częstochowa wzbudziła sytuacja pomiędzy Krzysztofem Buczkowskim a Michałem Gruchalskim. Na prostej zawodnicy sczepili się motocyklami, a juniorowi drużyny przyjezdnej wypadły szprychy z koła. 20-latek miał ogromne pretensje do sędziego za to, że wykluczył go z biegu. 

- Ja jechałem swoim torem, a on nie chciał wjechać w Dawida. Próbował się założyć i stanął w poprzek. Zdecydowanie czułem, że był między nami kontakt. Położył na mnie motocykl - tak sytuację opisał Buczkowski. Krajowy lider drużyny z Grudziądza był w tym momencie nieco z przodu, choć trudno mówić, że dyktował tor jazdy.

Gdy Gruchalski podniósł się z toru, bardzo ekspresyjnie demonstrował niezadowolenie z obrotu spraw. - Nie widziałem jego gestów po biegu, więc nie będę tego oceniał. Takie sytuacje zdarzają się na torze i decyzje sędziów są różne. Tym razem werdykt był korzystny dla mnie - zauważył. O opinię chcieliśmy zapytać też zawodnika gości, ale ten odmówił.

Sam mecz dla grudziądzan nie będzie raczej miłym wspomnieniem. W trzech ostatnich biegach roztrwonili przewagę budowaną przez całe spotkanie. - Lindgren był nie do złapania. Zremisowaliśmy, ale nie załamujemy rąk. Zabrakło zdecydowanie indywidualnych zwycięstw po naszej stronie. Wygrywaliśmy bardzo mało biegów. Nie było nikogo w drużynie, kto miałby więcej niż jedną trójkę - zakończył Buczkowski.

ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC GirlsCzy zgadzasz się ze słowami Buczkowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • Asenda Zgłoś
  buczuś i pieszczuś- po tych wywodach stajecie się jak na razie największym pośmiewiskiem żużlowej Polski
  • Asenda Zgłoś
   STONOGA O ARTYKUŁACH O PIESZCZKU I BUCZKOWSKIM
   • Atomic Zgłoś
    Krzysiu fajny z Ciebie chłop ale nie da się tego czytać... Każdy kto widział mecz wie, że opowiada bzdury. Gruchalski owszem zjeżdżał do wewnątrz też, ale to bardziej Buczek w niego
    Czytaj całość
    wjechał, a już na pewno jego upadek był bezpośrednim wynikiem defektu maszyny spowodowanego ostrym atakiem Buczkowskiego. Od bidy może można byłoby to jakoś podciągnąć cudem pod pierwszy łuk, gdyby bardzo nie chcieć nikogo wykluczać. Ale kara dla Gruchalskiego to jakaś komedia...
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL