WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na prowadzeniu Adrian Gała. Za nim: Andreas Jonsson, Sam Masters oraz Mirosław Jabłoński.

Motor - Start: latający Gała, ale bez juniorów meczu się nie wygra (noty)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W niedzielę Speed Car Motor Lublin pokonał 54:35 Car Gwarant Start Gniezno. Liderem gości był Adrian Gała, jednak bez dobrej postawy juniorów ciężko jest wygrać spotkanie.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Noty dla zawodników Speed Car Motoru Lublin:

Dawid Lampart 3+. U 27-letniego Rzeszowianina widać poprawę względem meczu z Orłem Łódź, ale to ciągle za mało. W niedzielę starszy z braci wygrał tylko jeden bieg.

Sam Masters 3+. W niedzielę Australijczyk pierwszy raz w tym roku wystartował w barwach lubelskiego Motoru. Dodatkowo wraca po kontuzji nogi, która wciąż nie jest wyleczona w stu procentach. W meczu ze Startem pokazał się jak najbardziej z dobrej strony, przy okazji wygrał jeden bieg. Dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

Robert Lambert 4+. U Brytyjczyka ponownie złośliwość rzeczy martwych. W dziesiątym biegu już na prostej przeciwległej pierwszego okrążenia zanotował defekt. W poprzednim meczu z Orłem spotkało go to samo. Gdyby nie problemy sprzętowe, to byłby zdecydowanym liderem Motoru.

Paweł Miesiąc 3-. To wciąż nie jest taki Paweł Miesiąc jak w ubiegłym roku, który wręcz latał po lubelskim torze. W niedzielnym spotkaniu nie wygrał indywidualnie żadnego biegu, w niektórych wyglądał dobrze, ale były i takie, w których praktycznie nie istniał.

Andreas Jonsson 5-
. W niedzielę Szwed udowodnił swoją wysoką formę oraz potwierdził, że w tym sezonie będzie liderem ekipy Dariusza Śledzia. Dobry występ 37-letniego zawodnika.

Oskar Bober 4. Co prawda zdarzyła mu się jedna wpadka w środku zawodów, jednak pozostałe dwa biegi wygrał 5:1 ze swoimi kolegami z pary. Warto wspomnieć, że 21-latek podczas meczu z Orłem zaliczył bardzo groźny upadek, w którym ucierpiała przede wszystkim jego noga, a mimo wszystko zdecydował się pojechać w meczu ze Startem.

Wiktor Lampart 5+. Najmłodszy z zespołu Motoru Lublin w niedzielę stracił tylko jedno "oczko". Przed biegami nominowanymi był jedynym zawodnikiem, który był niepokonany i miał komplet punktów. Podobnie jak w przypadku swojego brata, zdecydowanie lepszy mecz niż z Orłem Łódź. Lubelska drużyna będzie miała sporo pożytku ze swojej pary juniorów. 

Noty dla zawodników Car Gwarant Start Gniezno:

Marcin Nowak 1+. Kompletnie pogubił się w Lublinie. Przywiózł przed sobą jedynie Miesiąca. Na pewno sam zawodnik jest bardzo niezadowolony ze swojego występu. 

Mirosław Jabłoński 2. Nieco lepiej od Nowaka pokazał się kapitan Startu. Pierwszy bieg dnia wygrał ze sporą przewagą, jednak później było już tylko źle. 

Adrian Gała 5. Adrian Gała show w Lublinie. Przed sezonem chyba mało kto spodziewał się, że wychowanek Startu będzie liderem swojego zespołu. Przez większą część spotkania był niepokonany. Gdyby nie wykluczenie za atak na Dawida Lamparta,  to byłby bliski ideału.

Eduard Krcmar 3-. W niedzielnym spotkaniu jak młody Czech jechał w biegu to albo go wygrywał, albo przyjeżdżał ostatni. Strasznie nierówna forma w Lublinie, jednak w czternastym biegu przywiózł za sobą dobrze dysponowanego Lamberta i niepokonanego Wiktora Lamparta.

Jurica Pavlic 3. Przed meczem wielu skazywało go na pożarcie. Chorwat nie miał okazji do częstej jazdy na lubelskim owalu, a mimo to zdołał wygrać jeden bieg, a w pozostałych nie odstawał od reszty stawki. Ani razu nie przyjechał ostatni.

Norbert Krakowiak 1. Nie zaprezentował nic, co mogłoby podnieść notę za niedzielny występ. W biegu juniorskim z dużą przewagą przegrał z lubelską parą juniorów. W pozostałych wyścigach był tylko statystą.

Damian Stalkowski 1. Podobnie do Krakowiaka, jednak trochę gorzej. W 10. biegu dnia jadąc na trzecim miejscu (Lambert zanotował defekt), nieatakowany przez nikogo upadł na przeciwległej prostej i nie ukończył wyścigu. Sporo pracy przed juniorami z Gniezna. 

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Kapitalne ściganie na torze w Daugavpils!

Czy jesteś zaskoczony wynikiem spotkania w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

    Pokaż więcej komentarzy (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL