Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz na treninguWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz na treningu

Rafał Karczmarz w czwartek będzie miał operację. Wróci za dwa tygodnie?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Zadzwoniliśmy do szpitala w Piekarach Śląskich, gdzie leży Rafał Karczmarz. - To ten zawodnik od prezesa ROW-u Rybnik, Krzysztofa Mrozka - usłyszeliśmy w słuchawce. - Będzie w czwartek operowany.

Rafał Karczmarz doznał kontuzji obojczyka we wtorkowych eliminacjach Brązowego Kasku w Rybniku. Prezes ROW-uKrzysztof Mrozek niemal zaraz po upadku zapytał będącego na miejscu trenera Cash Broker Stali GorzówPiotra Palucha, czy potrzebuje pomocy. Po chwili dostał odpowiedź twierdzącą i błyskawicznie załatwił Karczmarzowi przyjęcie do specjalistycznego szpitala w Piekarach Śląskich.

Żużlowiec Stali trafił na Oddział VI Urazowo-Ortopedyczny, którym kieruje doktor nauk medycznych Andrzej Jasiński. Oddział zajmuje się kompleksowym leczeniem urazów, schorzeń oraz zniekształceń nabytych i wrodzonych kończyn górnych. Szpital stosuje najnowsze metody diagnostyczne i operacyjne, zatem Karczmarz trafił we właściwe miejsce. Nieoficjalnie wiemy, że jeśli osobiście zajmie się nim doktor Jasiński, a tak raczej będzie, to Rafał może być gotowy do jazdy nawet za dwa tygodnie. W najgorszym razie czekają go 4 tygodnie pauzy.

Warto nadmienić, że Karczmarz nie jest pierwszym zawodnikiem, któremu pomógł prezes ROW-u. Dzięki pomocy działacza w szpitalu w Piekarach leczył się po ciężkiej kontuzji Mariusz Fierlej.

ZOBACZ WIDEO Kapitalne ściganie na torze w Daugavpils!

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL