Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock kontra Niels Kristian IversenNewspix / Łukasz Trzeszczkowski / Greg Hancock kontra Niels Kristian Iversen

Martin Vaculik nie wystąpi w majowych rundach Grand Prix. Wiemy, kto go zastąpi

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Kontuzja kostki Martina Vaculika okazała się na tyle poważna, że Słowak nie wystąpi 12 maja w Warszawie i 26 maja w Pradze na Speedway Grand Prix. Zastąpi go Niels Kristian Iversen.

Słowak 12 kwietnia doznał kontuzji kostki w lidze angielskiej i nie zdąży wykurować się w maju. Sam zawodnik mówił, że potrzebny będzie jeszcze przeszczep skóry, w miejscu, gdzie doszło do pęknięcia kości. W związku z obrażeniami Martin Vaculik wycofał się z udziału w majowych rundach Speedway Grand Prix.

W Warszawie i Pradze zastąpi go Niels Kristian Iversen, który jest w tym roku pierwszym rezerwowym cyklu. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie pech nie opuszczał Duńczyka, który złamał bark i nie mógł powalczyć o utrzymanie w Grand Prix. Ostatecznie zdobył tylko 44 punkty i zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bardzo liczył na dziką kartę od organizatorów, ale jej nie otrzymał. Nie krył wówczas swojego rozgoryczenia i żalu. Będzie miał zatem okazję udowodnić, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych żużlowców świata. W ubiegłym sezonie na PGE Narodowym Iversen był ósmy, a w Pradze uplasował się na piętnastej pozycji.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne intro PGE Ekstraligi 2018KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy nieobecność Vaculika na początku rywalizacji utrudni mu walkę o czołowe miejsce w SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL