Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Vaclav Milik

Oficjalnie: Znamy dziką kartę, rezerwowych i sędziego na Grand Prix Czech

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W sobotę 26 maja odbędzie się druga runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata - Grand Prix Czech. Zgodnie z przewidywaniami, z dziką kartą w tych zawodach wystąpi Vaclav Milik.

Niespełna 24-letni żużlowiec ma już na swoim koncie kilka występów w turniejach GP. Rok temu pojechał w trzech rundach i pokazał się z całkiem niezłej strony. W Pradze był trzeci, w Gorzowie dziesiąty, a w Toruniu piąty. Ponadto został drugim wicemistrzem Europy i wygrał prestiżowy turniej o Zlatą Prilbę w Pardubicach.

Vaclav Milik to w tej chwili zdecydowanie najlepszy czeski żużlowiec, więc przyznanie mu dzikiej karty nie jest żadnym zaskoczeniem. Rezerwowymi podczas turnieju w Pradze będą Josef Franc oraz Eduard Krcmar. Pierwszy z nich udział w tych zawodach zapewnił sobie wygrywając 7 kwietnia "Praga Open". Od kilku lat triumfator tego turnieju w nagrodę piastuję funkcję pierwszego rezerwowego podczas GP Czech.

Arbitrem praskiej rundy Grand Prix będzie Szwed Krister Gardell. Przypomnijmy, że nim odbędą się te zawody, rozegrany zostanie turniej GP na PGE Narodowym (12 maja). W Warszawie z dziką kartą wystąpi Krzysztof Kasprzak, rezerwowymi będą Maksym Drabik i Bartosz Smektała, a sędzią Duńczyk Jesper Steentoft.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowcówTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Vaclav Milik jest w stanie wygrać rundę GP w Pradze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL