Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski i Jacek Frątczak WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski i Jacek Frątczak

Frątczak tłumaczy ruchy w Tarnowie. "Nie podjęcie decyzji też jest decyzją"

Konrad Marzec
Konrad Marzec
Get Well Toruń przegrał w Tarnowie 39:51 i pojawiło się sporo głosów, że menedżer powinien m.in. skorzystać w trakcie spotkania z Jacka Holdera. - Nic nie ujmując, ale to jest taki tor, gdzie wygrywają Jamróg i Mroczka - skomentował Jacek Frątczak.

Fala krytyki spadła na Jacka Frątczaka po meczu z Grupą Azoty Unią Tarnów. Menedżerowi Get Well Toruń oberwało się przede wszystkim za zrezygnowanie w piętnastym biegu z najlepszego tego dnia w barwach gości Daniela Kaczmarka.

- Zrobiłem to specjalnie. Rozmawiamy i myślimy perspektywicznie. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie - w jakiej kondycji psychicznej Daniel skończył te zawody? W znakomitej. Jakie pola startowe mieliśmy w piętnastym biegu i jakich rywali? Drugie oraz czwarte, a z pierwszego jechał Nicki Pedersen. Tymczasem nasz chłopak skończył mecz zbudowany i już czeka na kolejne spotkanie. Pomyślmy co by było, gdyby go Nicki sponiewierał, tak jak pozostałych? - polemizuje Frątczak. - Gdyby mógł jechać z pierwszego pola, zaryzykowałbym - dodaje.

Całe starcie z tarnowianami z parku maszyn oglądał Jack Holder. Australijczyk nie dostał szansy, choć liderzy zawodzili. - Przerabiałem wielokrotnie tor w Tarnowie i te warunki, które tam obecnie panują wskazują na to, że gospodarze doszli z nim do ładu. Jack Holder nie był tam ani razu. Zwróćmy uwagę na jedną rzecz - Daniel Kaczmarek wygrywał na niskich przełożeniach, Wiktor Kułakow na bardzo wysokich. Jak tu zbudować analogię? Przez cały mecz poszukiwaliśmy zawodnika, który wyraźnie odstawałby pozytywnie od reszty, a nie było tak ani w górę, ani w dół - mówi Jacek Frątczak.

Ostatecznie wynik wygląda bardzo źle dla Get Well, ale wzięło się to również z dobrego rozegrania tego starcia przez Pawła Barana. - Wiedział już po treningach, że Peter Kildemand odstaje od reszty i potwierdziło się to po pierwszym biegu. Wstawiony Kułakow akurat odpalił. Tor w Tarnowie jest właśnie taki, że tacy zawodnicy, z całym szacunkiem, jak Artur Mroczka czy Jakub Jamróg itd. mogą wygrywać z mistrzami świata - komentuje menedżer torunian.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowcówTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Jacek Frątczak dobrze zrobił nie puszczając Daniela Kaczmarka w piętnastym biegu w Tarnowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL