Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Unia - Stal. Na prowadzeniu Janusz Kołodziej

Janusz Kołodziej wróci na tor pod koniec tygodnia. Wiemy, kto zastąpi go w Debreczynie

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jak już informowaliśmy w piątek, Janusz Kołodziej odczuwa skutki groźnego upadku podczas meczu Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra (56:34) i nie pojedzie w sobotnim półfinale SEC w Debreczynie. Wiemy, kto zastąpi Polaka.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Miejsce Janusza Kołodzieja zajmie pierwszy rezerwowy zawodów - Norbert Magosi. Na awizowanej liście startowej doszło do jeszcze jednej roszady. Do turnieju nie przystąpi Nicolas Covatti. Zamiast niego węgierskim kibicom prezentować się będzie Rosjanin Wadim Tarasienko.

Jeżeli chodzi natomiast o Kołodzieja, to ten zapowiada powrót na tor pod koniec tygodnia. - Janusz jest już po badaniach i czuje się ok, nie ma żadnych złamań, zalecono tydzień odpoczynku. Powrót na tor możliwy będzie na koniec przyszłego tygodnia. Janusz bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, było to dla niego bardzo miłe! - czytamy na fanpage'u Polaka na Facebooku.

Szkoda, że reprezentanta Polski zabraknie w węgierskim Debreczynie. Bez wątpienia Kołodziej miałby duże szanse na wywalczenie awansu do SEC Challenge, który odbędzie się 5 maja w Terenzano. Wobec absencji w półfinale, 33-latek teoretycznie będzie mógł liczyć na dziką kartę na zawody we Włoszech.

ZOBACZ WIDEO Motocykl żużlowy podczas meczu

Czy Janusz Kołodziej powinien otrzymać dziką kartę na SEC Challenge?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL