Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Wypadek na torze żużlowym

Fatalny wypadek w Austrii. Żużlowiec w stanie śpiączki

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego wypadku doszło podczas zawodów żużlowych w austriackim Murecku. Ucierpieli w nim Słoweniec Jan Pintar oraz Słowak Patrik Buri. Żużlowcy z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala w Grazu.

We wtorek w Austrii rozgrywano turniej Murecker Oval. Do zawodów przystąpiło szesnastu żużlowców z ośmiu krajów, ale rywalizacja zeszła na dalszy plan wskutek wypadku, w którym ucierpieli Jan Pintar oraz Patrik Buri. Z nawierzchnią toru w Murecku zapoznał się też Marcin Kościelski, ale na szczęście Polakowi nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w pierwszym łuku. Obrażenia 17-letniego Słoweńca oraz 23-letniego Słowaka okazały się na tyle poważne, że służby ratunkowe wezwały helikopter pogotowia ratunkowego, który lądował na murawie i zabrał zawodników do szpitala w Grazu.

Lekarze podejrzewają, że u obu żużlowców doszło do obrażeń wewnętrznych. Jak poinformował klub z Ljubljany, Pintar znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej ze względu na uraz głowy. 

- W ciągu kilku najbliższych dni będzie wiadomo, jak poważne są to obrażenia. Wszyscy trzymamy za niego kciuki. Myślami jesteśmy przy Janie, jego rodzinie i najbliższych - głosi komunikat słoweńskiego klubu.

Zdjęcia z fatalnego wypadku można zobaczyć tutaj.Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • JacekSilesia Zgłoś
  Buri ma złamaną nogę i rękę w łokciu, był operowany i mq zostać w Grazu na dwa tygodnie. Strasznie smutne gdy w krajach, w których jest tak mało zawodników dochodzi jeszcze do
  Czytaj całość
  ciężkich kontuzji młodych żużlowców. U Słowaków o powrót do jazdy walczy też Michal Tomka, u Słoweńców po podobnym upadku karierę musiał zakończyć Maks Gregorič :(
  • yes Zgłoś
   Buri jechał 27 kwietnia w Bałakowie w półfinale IME:12. Patrik Buri (Słowacja) - 5 (0,1,1,2,1)
   • gryfik Zgłoś
    Wracajcie do zdrowia Panowie !!!
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL