Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki po wygranym bieguWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki po wygranym biegu

Znamy listy startowe trzech rund kwalifikacyjnych do GP 2019. W obsadzie Kasprzak i Pawlicki!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Mimo słabego wyniku w finale Złotego Kasku, będącego finałem krajowych eliminacji do GP 2019, w światowych eliminacjach udział weźmie Krzysztof Kasprzak. PZM nominował też Piotra Pawlickiego, który stracił początek sezonu przez kontuzję.

Krzysztof Kasprzak pojedzie w Slangerup, a Piotr Pawlicki w Abensbergu. W rundzie w Niemczech udział weźmie też Krzysztof Buczkowski. Z kolei w słowackiej Żarnovicy o przepustkę rywalizować będą Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej. Jeden polski żużlowiec weźmie jeszcze udział w rundzie w Lonigo, ale FIM do tej pory nie opublikował listy startowej tych zawodów.

Rundy kwalifikacyjne w Żarnovicy (Słowacja), Slangerup (Dania) i Lonigo (Włochy) odbędą się w sobotę 19 maja. Dwa dni później, w poniedziałek 21 maja, rozegrana zostanie ostatnia runda w Abensbergu (Niemcy). Z każdej rundy do Grand Prix Challenge w Landshut (28 lipca) awans uzyska zaledwie po trzech zawodników.

Żarnovica:
1. Ricky Wells (USA)
2. Josef Franc (Czechy)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
4. Jarosław Hampel (Polska)
5. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
6. Gleb Czugunow (Rosja)
7. Jurica Pavlic (Chorwacja)
8. David Pacalaj (Słowacja)
9. Matej Zagar (Słowenia)
10. Norbert Magosi (Węgry)
11. Eduard Krcmar (Czechy)
12. Andriej Kudriaszow (Rosja)
13. Patrik Buri (Słowacja)
14. Matic Ivacic (Słowenia)
15. Janusz Kołodziej (Polska)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

R1. Milen Manev (Bułgaria, lic. słowacka)
R2. Michal Tomka (Słowacja)

Początek zawodów: godz. 15:15
Sędzia: Christian Froschauer
Prezydent FIM Jury: Petr Moravec

Slangerup:
1. Andriej Karpow (Ukraina)
2. Mikkel Michelsen (Dania)
3. Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia)
4. Timo Lahti (Finlandia)
5. Krzysztof Kasprzak (Polska)
6. Robert Lambert (Wielka Brytania)
7. Brady Kurtz (Australia)
8. Lasse Fredriksen (Norwegia)
9. Kim Nilsson (Szwecja)
10. Jesse Mustonen (Finlandia)
11. Jack Holder (Australia)
12. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
13. Jacob Thorssell (Szwecja)
14. Jewgienij Kostygow (Łotwa)
15. Niels Kristian Iversen (Dania)
16. Glenn Moi (Norwegia)

R1. Andreas Lyager (Dania)
R2. Anders Thomsen (Dania)

Początek zawodów: godz. 14:30
Sędzia: Wojciech Grodzki
Prezydent FIM Jury: Mick Bates

Abensberg:
1. Mike Jacopetti (Austria)
2. Hans Andersen (Dania)
3. Craig Cook (Wielka Brytania)
4. Matej Kus (Czechy)
5. Krzysztof Buczkowski (Polska)
6. Max Dilger (Niemcy)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Wadim Tarasienko (Rosja)
9. Michele Paco Castagna (Włochy)
10. Kyle Howarth (Wielka Brytania)
11. Martin Smolinski (Niemcy)
12. Piotr Pawlicki (Polska)
13. Max Fricke (Australia)
14. Peter Ljung (Szwecja)
15. Peter Kildemand (Dania)
16. Zdenek Simota (Czechy)

R1. Mark Riss (Niemcy)
R2. Valentin Grobauer (Niemcy)

Początek zawodów: godz. 14:00
Sędzia: Giuseppe Grandi
Prezydent FIM Jury: Jan Staechmann

Lonigo:
1. Reprezentant Niemiec
2. Reprezentant Francji
3. Reprezentant Słowenii
4. Reprezentant Włoch
5. Reprezentant Finlandii
6. Reprezentant Szwecji
7. Reprezentant Argentyny
8. Reprezentant Węgier
9. Reprezentant Łotwy
10. Reprezentant Włoch
11. Reprezentant Australii
12. Reprezentant Polski
13. Reprezentant Francji
14. Reprezentant Szwecji
15. Reprezentant Danii
16. Reprezentant Czech

R1. Reprezentant Włoch
R2. Reprezentant Włoch

Początek zawodów: godz. 21:00
Sędzia: Susanne Neuhauser
Prezydent FIM Jury: Wolfgang Glas

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo Boll Warsaw FIM SGP of Poland



POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Która runda jest najmocniej obsadzona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL