Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Budowa toru żużlowego na PGE NarodowymMateriały prasowe / Na zdjęciu: Budowa toru żużlowego na PGE Narodowym

Ole Olsen zrobi perfekcyjny tor na PGE Narodowym

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
12 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Boll Warsaw FIM SGP of Poland. Specjalnie na te zawody na największym polskim stadionie zostanie położona czasowa nawierzchnia.

Budowa toru jest już na ukończeniu, a na zawody można jeszcze kupować ostatnie bilety. Wszystko wskazuje na to, że turniej obejrzy 53 tys. widzów! Prace już trwają, a testem dla czasowego toru będzie środowy turniej zaplecza kadry juniorów. Na 11 maja (piątek) zaplanowano trening uczestników Boll Warsaw FIM SGP of Poland, a 12 maja odbędą się zawody. Tradycyjnie osobą odpowiedzialną za ułożenie czasowego toru na PGE Narodowym jest były duński żużlowiec, trzykrotny indywidualny mistrz świata, Ole Olsen.

- Jestem przekonany, że zrobi to perfekcyjnie - uważa Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski i forBET Włókniarza Częstochowa. - Ubiegłoroczne zawody były przepiękne, bo zbudowano jeden z najlepszych do ścigania torów na świecie. Wierzę, że teraz będzie podobnie - dodaje.

Zdaniem Marka Cieślaka firma Olsena nie ma sobie równych w przygotowaniu czasowych nawierzchni. - W tym momencie Olsen jest po prostu bezkonkurencyjny - kontynuuje Cieślak.

- Duńczyk stworzył zespół składający się z najlepszych fachowców. Do tego ma zabezpieczenie technicznie na najwyższym poziomie, przede wszystkim szeroki wybór maszyn, bandy i całą infrastrukturę niezbędną do przeprowadzenia zawodów. To jest naprawdę profesjonalnie zorganizowany zespół osób, który wyposażono w najlepszy sprzęt. Olsen nie jest też rutyniarzem. Potrafi wyciągać wnioski i słucha innych. W efekcie doczekaliśmy sytuacji, że czasowe nawierzchnie są w pełni bezpieczne i gwarantują znakomite widowiska sportowe. Źle przygotowane czasowe tory to już przeszłość. Dlatego w Warszawie będziemy świadkami wielkiego ścigania. Pozostaje mieć nadzieję, że wykorzystają to polscy żużlowcy - kończy Cieślak.

Na PGE Narodowym zobaczymy pięciu biało-czerwonych, a więc Patryka Dudka, Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka (otrzymał przechodnią dziką kartę). W rezerwie będą dobrze dysponowani juniorzy: Maksym Drabik i Bartosz Smektała.

Bilety można nabywać na kupbilet.pl.

ZOBACZ WIDEO Nasi żużlowcy odpowiadali na pytania o WarszawęKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy spodziewasz się, że Ole Olsen zbuduje na PGE Narodowym bardzo dobry tor do ścigania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • Z oddali Zgłoś
  Pierwsze GP na Stadionie Narodowym, w szczególności perfekcyjny tor Ole Olsena, perfekcyjna maszyna startowa, perfekcyjne uhonorowanie kończącego karierę w GP Tomasza Golloba, że do dziś
  Czytaj całość
  nikt nie namówi mnie na powtórkę z rozrywki, tzn. oglądanie żużla na drogo budowanym przez duńskiego emeryta obiekcie. Podobne emocje jak ta impreza i jej namolne promowanie, wzbudzają we mnie zachwyty fanów elektrycznej motoryzacji, skrzyń biegów CVT i w ułamku sekundy dołączanych napędów na tylną oś. Dziękuję postoje
  • Forest Zgłoś
   Ta sama gadka byla przed pierwszym gp na narodowym, asekuracyjnie nie jade, chociaz blizej gp z Lodzi nie bedzie... A na tamto pierwsze dwa bilety byly, dzieki Bogu nie mogly byc
   Czytaj całość
   wykorzystane...
   • SpartyFan Zgłoś
    Olsen udowodnił też, że potrafi tor spieprzyć. Jak będzie zobaczymy podczas zawodów. Po co teraz gdybać.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL