Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden i Maksym Drabik WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Tai Woffinden i Maksym Drabik

Drabik spotka Knudsena. Rozmowa z duńską gwiazdą będzie dla juniora przeżyciem

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Złota drużyna Sparty z pierwszej połowy lat 90-tych przyjedzie w komplecie na Galę 25-lecia WTS Sparty. 30 maja w Haston City Hotel Knudsen, Baron czy Załuski spotkają się z Woffindenem i Janowskim, którzy obecnie stanowią o sile zespołu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!
WTS Sparta Wrocław całkiem niedawno skończyła 25 lat. Z okazji tego jubileuszu 30 maja 2018 roku odbędzie się nadzwyczajna uroczystość "Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław". Tego dnia we wrocławskim hotelu "Haston City Hotel" dojdzie do spotkania kilkuset osób, które tworzyły i nadal tworzą bogatą historię wrocławskiego żużla.

- Przez ostatnie ćwierćwiecze wspólnie z naszymi zawodnikami, partnerami, sponsorami, wiernymi kibicami i przyjaciółmi osiągnęliśmy naprawdę bardzo dużo - mówi Krystyna Kloc, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego obchodów 25-lecia WTS Sparty Wrocław. - Zbudowaliśmy profesjonalnie zarządzaną organizację sportową, a przełożyło się to na sukcesy sportowe. To właśnie na okres ostatnich 25 lat przypadają największe osiągnięcia klubu. Pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone w 1993 roku, a potem kolejne z 1994, 1995 i 2006.

- Każdy z kibiców wrocławskiego żużla pamięta przecież naszą "Złotą Drużynę" prowadzoną przez niezapomnianego Ryszarda Nieścieruka. Teraz robimy wszystko, by ci "ozłoceni" sportowcy - Dariusz Śledź, Piotr Baron, Wojciech Załuski, czy ikona Sparty Tommy Knudsen - wspólnie z nami powspominali te wspaniałe czasy podczas Gali. I mogę uchylić rąbka tajemnicy, że ten niepowtarzalny team będzie na uroczystości 30 maj niemal w komplecie - dodaje Kloc.

Na "Gali 25-lecia WTS Sparty Wrocław" będą także wszyscy żużlowcy, którzy tworzą obecną Betard Spartę Wrocław oraz cały sztab szkoleniowy. - Ta najnowsza historia Sparty pisana jest przez znakomitych sportowców - Macieja Janowskiego czy Taia Woffindena - mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty Wrocław. - W sumie mogłabym tutaj wymienić cały zespół, bo każdy z tych żużlowców jest wartością dodaną i niezastąpionym ogniwem naszej drużyny. Myślę, że dla takich młodzieńców jak Maksym Drabik czy Przemek Liszka możliwość spędzenia czasu, wymiany doświadczeń czy po prostu zwyczajnej rozmowy z Tommym Knudsenem też będzie nie lada przeżyciem.

- Ale przecież silnej Sparty nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów i wiernych sponsorów. Chcemy, by podczas tej ważnej dla nas uroczystości każdy z nich był z nami, blisko WTS-u, bo w końcu tworzymy ten klub wspólnie - dodaje Rusko.

"Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław" szykowana jest o ogromną starannością. Będzie to uroczystość podniosła, wracająca poprzez obraz i dźwięk do najważniejszych momentów z ostatniego ćwierćwiecza. Komitet Organizacyjny obchodów 25-lecia Klubu z tej okazji przygotowuje także specjalną publikację - premiera albumu będzie miała miejsce także w dniu Gali, czyli 30 maja 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Betard Sparty Wrocław zdominują Speedway of Nations

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL