WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Tai Woffinden i Maksym Drabik

Drabik spotka Knudsena. Rozmowa z duńską gwiazdą będzie dla juniora przeżyciem

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Złota drużyna Sparty z pierwszej połowy lat 90-tych przyjedzie w komplecie na Galę 25-lecia WTS Sparty. 30 maja w Haston City Hotel Knudsen, Baron czy Załuski spotkają się z Woffindenem i Janowskim, którzy obecnie stanowią o sile zespołu.

WTS Sparta Wrocław całkiem niedawno skończyła 25 lat. Z okazji tego jubileuszu 30 maja 2018 roku odbędzie się nadzwyczajna uroczystość "Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław". Tego dnia we wrocławskim hotelu "Haston City Hotel" dojdzie do spotkania kilkuset osób, które tworzyły i nadal tworzą bogatą historię wrocławskiego żużla.

- Przez ostatnie ćwierćwiecze wspólnie z naszymi zawodnikami, partnerami, sponsorami, wiernymi kibicami i przyjaciółmi osiągnęliśmy naprawdę bardzo dużo - mówi Krystyna Kloc, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego obchodów 25-lecia WTS Sparty Wrocław. - Zbudowaliśmy profesjonalnie zarządzaną organizację sportową, a przełożyło się to na sukcesy sportowe. To właśnie na okres ostatnich 25 lat przypadają największe osiągnięcia klubu. Pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone w 1993 roku, a potem kolejne z 1994, 1995 i 2006.

- Każdy z kibiców wrocławskiego żużla pamięta przecież naszą "Złotą Drużynę" prowadzoną przez niezapomnianego Ryszarda Nieścieruka. Teraz robimy wszystko, by ci "ozłoceni" sportowcy - Dariusz Śledź, Piotr Baron, Wojciech Załuski, czy ikona Sparty Tommy Knudsen - wspólnie z nami powspominali te wspaniałe czasy podczas Gali. I mogę uchylić rąbka tajemnicy, że ten niepowtarzalny team będzie na uroczystości 30 maj niemal w komplecie - dodaje Kloc.

Na "Gali 25-lecia WTS Sparty Wrocław" będą także wszyscy żużlowcy, którzy tworzą obecną Betard Spartę Wrocław oraz cały sztab szkoleniowy. - Ta najnowsza historia Sparty pisana jest przez znakomitych sportowców - Macieja Janowskiego czy Taia Woffindena - mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty Wrocław. - W sumie mogłabym tutaj wymienić cały zespół, bo każdy z tych żużlowców jest wartością dodaną i niezastąpionym ogniwem naszej drużyny. Myślę, że dla takich młodzieńców jak Maksym Drabik czy Przemek Liszka możliwość spędzenia czasu, wymiany doświadczeń czy po prostu zwyczajnej rozmowy z Tommym Knudsenem też będzie nie lada przeżyciem.

- Ale przecież silnej Sparty nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów i wiernych sponsorów. Chcemy, by podczas tej ważnej dla nas uroczystości każdy z nich był z nami, blisko WTS-u, bo w końcu tworzymy ten klub wspólnie - dodaje Rusko.

"Gala 25-lecia WTS Sparty Wrocław" szykowana jest o ogromną starannością. Będzie to uroczystość podniosła, wracająca poprzez obraz i dźwięk do najważniejszych momentów z ostatniego ćwierćwiecza. Komitet Organizacyjny obchodów 25-lecia Klubu z tej okazji przygotowuje także specjalną publikację - premiera albumu będzie miała miejsce także w dniu Gali, czyli 30 maja 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Betard Sparty Wrocław zdominują Speedway of Nations


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

na Facebooku.

Komentarze (39):

    Pokaż więcej komentarzy (36)