WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Nicki Pedersen. Gimnastyka w parku maszyn

Nicki Pedersen i długo nic. Tarnowianie bez lidera skazani na porażkę z GKM-em?

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Lider Grupy Azoty Unii ucierpiał w wyniku wypadku podczas Grand Prix Polski w Warszawie. Jeśli Duńczyk nie wystąpi w meczu z MRGARDEN GKM-em, szanse gości mocno wzrosną. - Tarnowianom będzie bardzo ciężko - ocenia Jan Krzystyniak, były żużlowiec.

Ostatni mecz Grupa Azoty Unii pokazał, że beniaminek PGE Ekstraligi nie będzie mógł szczycić się twierdzą Tarnów. Zespół z Małopolski przegrał już bowiem u siebie z Betard Spartą Wrocław 41:49. Nie pomógł nawet Nicki Pedersen, który jechał z pękniętą kością nadgarstka.

Po kolejnym upadku lidera zespołu na inaugurację Speedway Grand Prix w Warszawie jego występ w spotkaniu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz stanął pod dużym znakiem zapytania. - Jestem przekonany, że bez Nickiego Pedersena tarnowianom będzie bardzo ciężko zdobyć dwa punkty w niedzielę. W GKM-ie po klęsce z Unią Leszno wiele się zmieniło na korzyść - ocenia Jan Krzystyniak, były żużlowiec.

Zdaniem naszego rozmówcy nie trzeba wielkiej analizy, by dojść do wniosku, że siła Unii tkwi w mocnym Duńczyku. - Jest Pedersen i długa przerwa. Gdzieś tam Bjerre próbuje punktować, ale inni nie prezentują formy, która przekładałaby się na konkretny wynik w PGE Ekstralidze - podkreśla ekspert.

W związku z zaistniałą sytuacją faworytem do zwycięstwa są grudziądzanie. Czy po finale w Warszawie można liczyć na świetny wynik Artioma Łaguty? - Na torach jednodniowych dużą rolę odgrywa przypadek. Nie przeceniałbym zatem roli Rosjanina. To oczywiście czołowy zawodnik grudziądzan, ale do jego występu na PGE Narodowym trzeba podchodzić z rezerwą - kończy Krzystyniak.

Spotkanie w Tarnowie rozpocznie się w niedzielę 20 maja o 16.00. Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w 2016 roku. Wówczas gospodarze wygrali 47:43. Komplet 15 punktów dla Unii zdobył Janusz Kołodziej.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Mierzymy w podium Speedway of Nations


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy Unia bez Pedersena wygra z GKM-em?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (77):

    Pokaż więcej komentarzy (74)