Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na pierwszym planie Tobiasz MusielakWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na pierwszym planie Tobiasz Musielak

Gra o tytuł toczy się już także poza torem. Trener Cieślak otworzył drugi front

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W Lesznie mówią, że trener Włókniarza Marek Cieślak wykorzystuje swoje koneksje, żeby w Polsce robiono takie tory, na których lubią jeździć jego zawodnicy. Nie przyczepne, lecz twarde, bo takie wolą Leon Madsen.

Od kilku dni mówimy już nie tylko o rywalizacji na torze w PGE Ekstralidze, ale i kuluarowych rozgrywkach. Fogo Unia Leszno 6 maja z łatwością rozbiła forBET Włókniarza Częstochowa (53:37) i Marek Cieślak, trener częstochowskiej drużyny powiedział głośno, że wróciła modą na orkę i preparowanie torów. Wskazał palcem Unię, ale i też Cash Broker Stal i Falubaz Zielona Góra. W Gorzowie Włókniarz także przegrał (37:53), choć długo prowadził. Losy meczu odwróciła polewaczka, który po 10. biegu zalała tor.

Porażki to jedno, ale z drugiej strony trener Cieślak osiągnął cel, bo jego słowami zainteresowała się Ekstraliga Żużlowa. O torach rozmawiali na ostatnim spotkaniu sędziowie i komisarze. PZM wysłał z kolei do klubów pismo, że nie będzie zgody na robienie nieregulaminowych torów, a winni będą zawieszani bądź też karani finansowo. - Marek Cieślak otworzył drugi front - przekonuje Sławomir Kryjom, żużlowy menedżer. - Zaczęła się psychologiczna gra, która rywalom Włókniarza ma zamieszać w głowie - dodaje Wojciech Dankiewicz, ekspert nSport+.

- To nie pierwszy raz, kiedy rywalizacja o medale toczy się także poza torem - utrzymuje Kryjom. - Trener Cieślak z premedytacją wykorzystuje media. Wywiera presję i chce zdestabilizować przeciwnika - dodaje, a Dankiewicz zwraca uwagę, że za chwilę będą kolejne odsłony wojny na drugim froncie. - Jako menedżer też czepiałem się wszystkiego. Nawet tego, że zielone światło jest za mało zielone. Tak trzeba, bo to wytrąca przeciwnika z równowagi, a punkty zdobywa się na różne sposoby. Po słowach trenera Marka Ekstraliga pogroziła paluszkiem i to na pewno, w pewnym stopniu, może wpłynąć na wyniki.

A czy jest tak, że trener Cieślak (przypomnijmy, iż jest on również selekcjonerem kadry) wykorzystuje swoje koneksje, żeby wpływać na wyniki? - Nie odpowiem wprost, ale nie dziwi mnie jego zachowanie. Będąc na jego miejscu, robiłbym to ssamo, bo on walczy o swoje. Konkurencja nie śpi, Włókniarz jest kandydatem do czwórki, więc trzeba dodatkowej strategii - komentuje Kryjom.

Pytanie, czy Włókniarz faktycznie zyska, jeśli inni będą robili bardziej twarde tory? - Fogo Unia nie stanie się słabsza na torze mniej przyczepnym - przekonuje Dankiewicz. - Przecież oni na betonie w Grudziądzu wygrali i to dość przekonywająco. Swoją drogą, to nie rozumiem tej krucjaty przeciwko przyczepnym torom. Dla mnie to w Grudziądzu jest ślisko i bardziej niebezpiecznie niż w Lesznie na przyczepnym.

To jeśli twarde tory nie osłabią rywali, to może chociaż Włókniarz zyska. - Z tymi teoriami dotyczącymi jazdy zawodników na poszczególnych torach różnie bywa - analizuje Kryjom. - Też mi się wydawało, że Madsen nie pojedzie w Gorzowie, a do połowy spotkania błyszczał.

- Nawet jeśli na twardym zyskają Madsen, to stracić mogą inni zawodnicy, jak Musielak, czy Miedziński. Realnych zysków z tej wojenki, poza poirytowaniem rywala, nie ma - kwituje Dankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Artiom Łaguta: Mierzymy w podium Speedway of NationsPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Cieślak wykorzystuje swoje koneksje, żeby pomóc Włókniarzowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

 • StGforever To moja drużyna Zgłoś
  [b]Uważam że Mark Cieslak jeśli ma honor - powinien przeprosić. [/b]Kilka dni przed meczem posunął sie za daleko. Dla osiągniecia własnych korzyści ( zwycięstwo Cze-wy) doniósł
  Czytaj całość
  na konkurentów jak zwykły donosiciel do mediów i centrali. TO NIE BYŁO SPORTOWE ZAGRANIE panie Cieslak, dobrze pan wiedział, czego może sie spodziewac w Gorzowie. Wiedział że na Jancarzu tor jest regulaminowy, choc troche pod koło.... Chcąc udowodnic swoja wielkość, wszak wszyscy mu zarzucają ze żaden z niego trener, a co najwyżej menago... oskarżył swojego vis a vis o preparowanie toru..Marek Cieslak, chce cos udowodnić, SZKODA ZE NIECZYSTYMI ZGRANIAMI..!!Oczywiście, znalazł zaraz poklask u tzw DZIENNIKARZY-PLOTKARZY , którzy opisuja mecze na podstawie relacji TV...przecież wiadomo,że połowa "personelu" SyFów niejakim D.O. to amatroszczyki, którzy w wiekszości toru żużlowego na oczy nie widzieli.... Zarabiaja pisząc BZDURY-PLOTKi- i KONFABULACJE tylko i wyłacznie w celu osiągniec ia korzyści majątkowych na podstawie relacji TV...A co robi po meczu w Gorzowie Marek Cieslak ? Podwija ogon bez słowa, ucieka do Czewy, nie mając cywilnej odwagi przyjść na konferencje prasową...[b]Marku Cieslaku, powinieneś przeprosić Stanisława Chomskiego, za swoje pomówienia, za oskarżenia Przyanaj ze przegraliście w SPORTOWEJ WALCE... [/b]Pamiętaj KARMA WRACA, a za chwile mecz Gorzowa w Czewie...może się okazać ze teraz ktos Ciebie drogi menago z Czewy pomówi oskarży itp.. Chyba że czujesz sie tak mocny w Centrali że nikt Ci Marku Cieslaku NIE PODSKOCZY !!! A jeśli tak jest, to cały ten speedway PGE nie ma sensu
  • Paweł75... Zgłoś
   Jasne, wszędzie róbmy betonowe tory i proponuję wyścig na dwa okrążenia bo i tak nie da się tego oglądać.
   • Michał Poznań Zgłoś
    Cieślak skorzysta na tej wojnie psychologicznej w taki sam sposób, jak skorzystał Kryjom. Marek to fachowiec, ale moim zdaniem jest za bardzo przekonany o swojej nieomylności (może za
    Czytaj całość
    dużo pochlebców w otoczeniu). Uważam, że jego osiągnięcia w ostatnich kilku latach nie są wybitne, żeby nie napisać gorzej. To jest żużel. Od wielu, wielu lat jestem kibicem UL, przed półfinałem w ubiegłym roku nie wierzyłem w sukces. W tym roku może być różnie. Pech, upadek, kontuzja, zły dzień. O wyniku drużyny często decyduje dyspozycja jednego zawodnika. Włókniarz ma szanse nawet na mistrzostwo, ale tylko pod warunkiem, że Fredka pojedzie nie tak jak w ostatnim meczu. Na koniec, jeśli ktoś ma opinię preparatora, to może wypadałoby milczeć w sprawie stanu toru? Mareczek to pieniacz i pewnie nie skorzysta z mojej rady?
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL