Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław Jabłoński, Oskar Fajfer WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Mirosław Jabłoński, Oskar Fajfer

Różnica zdań w Starcie Gniezno. Menadżer skomplementował tor w Rybniku

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Po meczu w Rybniku Mirosław Jabłoński miał uwagi do nawierzchni. Kapitan Car Gwarant Startu sugerował, że nie była ona taka, jak nakazuje regulamin. Menadżer gnieźnian uznał natomiast, że tor był bardzo dobry.

- Trzeba wyciągnąć wnioski. Przed nami jeszcze dużo pracy. Musimy potrenować na takim torze, jaki był w Rybniku. Był on bardzo dobry, co prawda mocno przyczepny. Dawno nie jeździliśmy na takiej nawierzchni. Zawodnicy nie mogli odszukać ustawień - mówił Rafael Wojciechowski na pomeczowej konferencji. 

Później poprosiliśmy menadżera Car Gwarant Startu Gniezno o szerszą wypowiedź na temat nawierzchni. Opiekun czerwono-czarnych jednoznacznie podkreślił, że nie należy szukać przyczyn klęski w sposobie jej przygotowania. - W sobotę było seminarium sędziów w Poznaniu. Były tam przekazywane wytyczne odnośnie do torów. Sędzia stwierdził, że nawierzchnia była regulaminowa. Ja tutaj nie wnikam. Owal był przyczepny, ale przy krawężniku znajdowały się twardsze miejsca. Wydawało się, że jest on bezpieczny i będzie można na nim jechać. Na pewno bardzo przyczepny był także start. Nie szukałbym tutaj winy w torze, ale w zawodnikach i ich przygotowaniu do tego meczu. Daliśmy się zaskoczyć, bo nie spodziewaliśmy się, że będzie tutaj tak przyczepnie - wyjaśnił.

Jednocześnie Wojciechowski podzielił się z nami kolejnymi spostrzeżeniami Mirosława Jabłońskiego. - Mirek Jabłoński stwierdził, że w ekstralidze pewnie by takiego toru nie było. Ja tego nie wiem, bo nie bywam na ekstraligowych stadionach tak często, jak on. Trzeba sobie też zadać pytanie, czy taka nawierzchnia robi widowisko? To jest jednak decyzja gospodarzy, oni przygotowują tor. Najważniejszy jest dla nich wynik. My musimy być gotowi na każdą ewentualność - podkreślił Rafael Wojciechowski.

Głos na temat rybnickiego toru zabrał też Maksymilian Bogdanowicz. Junior Startu był w niedzielę jednym z jaśniejszych ogniw gnieźnian. Mimo to jego drużyna poniosła sromotną klęskę 22:68. - Na relacjach z innych meczów widzieliśmy, że tor w Rybniku niestety tak wygląda. Jest wyboisty, ale z tym trzeba się pogodzić. Tak było od wielu, wielu lat. Słyszałem, że kiedyś było jeszcze gorzej. Myślę, że Mirek jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że jednak wie, co mówi. Może coś w tym jest. Ja jeździłem tutaj pierwszy raz. Nie wiem zatem, jak bywało wcześniej, kiedy Mirek się tutaj ścigał - ocenił młody zawodnik.

ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyściguTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Car Gwarant Start Gniezno awansuje do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • hanys24 Zgłoś
  prawda to prawda-żużel ma kibiców a nie kiboli i niech tak zostanie!!! RUNner czy Rybnicki Rekin ma racje oraz inni tak myślący też... Ja jestem z Rybnikiem ale nie raz spotkałem się z
  Czytaj całość
  duża sympatią ze względu na to ,że kocham żużel-nikogo nie gnoje i też pragne wzajemności...Dlaczego mecze między niektórymi klubami są przyjemnością a ze względu na pajaców (w mniejszej ilosci juz ).W zeszłym roku po meczu z Z Częstochową byłem sam na parkingu ,przybilismy tzw.piątki pogadaliśmy i było sympatycznie,mecz w tym roku z Lublinem (brawo Koziołki!!!-chętnie wróce do Lublina i znów pośpiewamy),dalej Gorzów,czy nawet Leszno choć tam znalazł się pajac co chciał sie pokazać i zerwał flagę ROW -co z tego co wiem nie spotklał się do końca z aplauzem!!! więc po co??? W niedziele wracałem z Rybnika i na stacji benzynowej spotakłem busy kibiców z gniezna...pogadalismy i jest ok...
  • Paweł75... Zgłoś
   Teraz coraz więcej "panienek" na tych torach w Polsce. A to zły tor, a to ustawień szukają do końca meczu, a to silnik nie taki, itd... Już naprawdę robi się cyrk. Trener kadry
   Czytaj całość
   wskazuje palcem kto niby "preparuje" tory a te są chyba o niebo lepsze i tworzą widowisko w przeciwieństwie do betonów. Żenada. Dziecinada i wstyd.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL