Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niels Kristian IversenWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen

Niels Kristian Iversen wykorzysta przerwę i przejdzie operację. Co ze startami w Get Well?

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Jak poinformował Dale Allitt, menadżer King's Lynn Stars, Niels Kristian Iversen przejdzie w najbliższym czasie operację kontuzjowanego w ubiegłym sezonie barku. Duńczyka miałaby przez to czekać około dwutygodniowa przerwa w startach.

Niels Kristian Iversen doznał poważnej kontuzji podczas ostatniego meczu rundy zasadniczej PGE Ekstraligi w ubiegłym sezonie w Gorzowie przeciwko częstochowskiemu Włókniarzowi. Duńczyk doznał złamania guzka większego kości ramiennej w prawym barku. W efekcie opuścił końcówkę sezonu, w tym pięć turniejów Grand Prix.

W tym roku Iversen spisuje się przeciętnie, zawodzi przede wszystkim w lidze polskiej w Get Well Toruń. Wiele wskazuje na to, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy są skutki po ubiegłorocznym urazie. Brązowy medalista IMŚ z 2013 roku, mając przed sobą kolejne miesiące startów na kilku frontach, postanowił poddać się operacji barku, wykorzystując m.in. przerwę na Speedway of Nations, zaplanowane na 2-9 czerwca. Miałoby mu to pomóc w powrocie do dyspozycji, do której przyzwyczaił w ostatnich sezonach.

Informacje o planowanej przerwie przekazali Anglicy z King's Lynn Stars, brytyjskiego klubu Duńczyka. "PUK" potwierdził już absencję w poniedziałkowym meczu Premiership. - Niels i ja mamy za sobą długą rozmowę na ten temat i obaj zgodziliśmy się, że takie rozwiązanie jest najlepsze. W ostatni poniedziałek świetnie pojechał w Belle Vue, ale leczenie to coś, czego on naprawdę potrzebuje, mając przed sobą tak wymagający sezon. W terminarzu przedstawia to się tak, że opuści nasze mecze tylko w przyszłym tygodniu, ale wróci już na wyjazd do Poole (13 czerwca - red.) - powiedział menedżer Gwiazd, Dale Allitt.

W najbliższy weekend Iversena czeka start w sobotniej Grand Prix Czech w Pradze, gdzie jako pierwszy rezerwowy cyklu zastąpi Martina Vaculika, a dzień później mecz ligowy w Częstochowie. Z uwagi na SoN ligę polską czeka dwutygodniowa przerwa. Dzień po finale parowych mistrzostw, a więc 10 czerwca, Get Well czekać już będzie rewanżowy mecz z forBET Włókniarzem na Motoarenie. Z uwagi na przerwę Duńczyka jego start w tym meczu może stanąć pod znakiem zapytania.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Speedway of Nations to szansa dla Rosjan

Czy po przerwie na leczenie Niels Kristian Iversen będzie osiągał w PGE Ekstralidze lepsze wyniki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (41):

Wszystkie komentarze (41)

Komentarze (41)

×
    Wszystkie komentarze (41)
    PRZEJDŹ NA WP.PL