Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Kacper Gomólski

Kilka klubów pyta o Gomólskiego, ale ten stara się o miejsce w Falubazie. Na razie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jacob Thorssell na dobre zadomowił się w składzie Falubazu Zielona Góra, co jest złą wiadomością dla Kacpra Gomólskiego. - Nie możemy mu jednak nic zarzucić - mówi o postawie polskiego żużlowca menedżer Adam Skórnicki.

Na początku sezonu Kacper Gomólski miał pewne miejsce w składzie Falubazu Zielona Góra. 25-latek został odstawiony od składu zielonogórskiej ekipy po dwóch spotkaniach ligowych, w których nie zachwycił. Szansę otrzymał za to Jacob Thorssell. Wyniki Szweda są na tyle dobre, że nie należy oczekiwać zmiany w zestawieniu drużyny z Grodu Bachusa w najbliższym czasie.

Gomólski nie zamierza się jednak poddawać. W ubiegły weekend wziął udział w dwóch turniejach indywidualnych w Niemczech, w których pokazał się z dobrej strony. Najpierw w sobotę wygrał zawody Aurehahnpokal w Teterow, a następnie zajął szóstą pozycję w Pfingstpokal w Gustrow.

- Taka rola menedżera, że musi dokonywać ciężkich wyborów. Na pewno cieszy mnie dyspozycja Kacpra i to co robi w ostatnich turniejach indywidualnych. To znaczy, że nadal jest bardzo mocnym ogniwem zespołu i jeśli będzie taka potrzeba, to nie będzie się trzeba zastanawiać czy powołać go do składu - skomentował postawę swojego zawodnika Adam Skórnicki, menedżer Falubazu.

Skórnicki ma jednak świadomość, że o Gomólskiego zaczynają pytać inne kluby, które są zainteresowane jego wypożyczeniem. - Kacper nastawia się na walkę o miejsce w składzie Falubazu. To widać. Jeździ w różnych turniejach i na pewno nie możemy mu nic zarzucić - dodał.

W kontekście zmiany barw klubowych przez Gomólskiego najwięcej mówiło się o Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Menedżer Falubazu zdradził, że 25-latkiem zainteresowanych jest więcej ekip. Zważając na dobro zawodnika, nie wiadomo jednak jak sprawy się zakończą. - O Kacpra tak naprawdę stara się parę klubów. W zależności od tego, co one zadecydują w porozumieniu z Falubazem, zobaczymy co z tego wyjdzie - zakończył.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców, odc. 2Czy Kacper Gomólski powinien odejść z Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • miroslaw998 Zgłoś
  To kevlar i nic więcej.On nie dorasta do ekstraligi a szczyt formy ma za sobą. Poziom brata pod warunkiem że w Nice lidze. A w dodatku bez perspektyw na poprawę myślenia skoro potrafi
  Czytaj całość
  "srać we własne gniazdo". Oj krótka pamięć krótka jak z partią okradającą ten kraj przez osiem lat która teraz obiecuje zmiany [podobno na lepsze]. Nie dodają jednak kogo i kiedy to dotyczyć będzie. Ha ha
  • RUNner Zgłoś
   Falubaz nie puści Gomólskiego, bo Thorssell nie okazuje się być dużo pewniejszym punktem zespołu. A musi być jakaś rywalizacja o skład, bo Smolińskiego nie liczę i stawiam go niżej
   Czytaj całość
   od wymienionej wcześniej dwójki.
   • Judenrat45 Zgłoś
    Gdy Kacper pojedzie może stracić furtke do nice. Zdobędzie 2 pkt.i pozamiatane. A gdy okaże się, że będzie to jego szczyt możliwości przesiedzi reszte sezonu na ławie.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL