WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: bracia Lampartowie cieszą się z podwójnej wygranej. Z lewej Dawid, z prawej Wiktor

Piła trudnym terenem dla lidera z Lublina. Lokomotiv i Orzeł znają się jak łyse konie

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Przedostatniego w tabeli Orła Łódź czeka w sobotę ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej, ale za to na Łotwę, gdzie przegrywa średnio pięć na sześć spotkań. Szansę na zmazanie plamy z ostatnich wizyt w Pile będzie miał lider z Lublina.

Poniżej prezentujemy statystyki rywalizacji drużyn par 7. rundy Nice 1. Ligi Żużlowej.

***

Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź

Obie drużyny można uznać już za starych, dobrych znajomych. Regularne starcia odbywają się od 2011 roku, wcześniej dochodziło do nich w latach 2005-2007. Orłowi na Łotwie udaje się wygrywać średnio w co szóstym meczu. Pierwszy raz łodzian miał miejsce w 2013 roku (48:42), ostatni trzy lata później (47:42), gdy Lokomotivowi nie pomógł nawet duży komplet 18 punktów Andrzeja Lebiediewa. Wtedy Orła do triumfu poprowadził Hans Andersen (11+1). Przed rokiem miejscowi pokonali gości z Polski 51:39. Liderem Bałtów był Maksim Bogdanow (15), dziś jeździec łodzian.

RazemW DaugavpilsW Łodzi
Wygrane Daugavpils13103
Remisy101
Wygrane Łodzi1028


Euro Finannce Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin

Lider z Lublina dotąd reperował sobie bilanse ze wszystkimi rywalami poza Orłem Łódź. Kolejnym celem niepokonanego Motoru będzie Polonia, która w historii radziła sobie z Koziołkami bardzo udanie. W Grodzie Staszica lublinianie ponieśli 10 porażek, wygrali tylko trzykrotnie - po raz ostatni dziewięć lat temu (47:43). W kolejnych latach pilanie zwykle "lali" przyjezdnych. W 2011 roku oba zespoły kończyły II Ligę na czele, a w Pile padł pogrom - 61:29. Cztery lata później dzieliło ich jedno miejsce (na korzyść Polonii), a przy Bydgoskiej Motor ponownie nie miał najmniejszych szans i ulegał 31:59 oraz 29:61.

RazemW PileW Lublinie
Wygrane Piły16106
Remisy101
Wygrane Lublina936


Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańszczanie mogą pochwalić się dwukrotnie większą liczbą wygranych nad Startem. W Gnieźnie nie przegrali połowy spotkań, w tym ostatniego, które odbyło się w końcówce sezonu 2011. Mecz ten miał decydujące znaczenie dla końcowego kształtu tabeli ówczesnej I Ligi. Wybrzeże z fruwającym Darcy'm Wardem (15+2) wygrało przy Wrzesińskiej 47:43 i krótko potem cieszyło się z awansu do Ekstraligi zamiast Startu. Tamto spotkanie może pamiętać Mirosław Jabłoński, który dla gospodarzy zdobył wówczas 6 "oczek" z bonusem. W niedzielę oba kluby zmierzą się po raz 45.

RazemW GnieźnieW Gdańsku
Wygrane Gniezna14113
Remisy220
Wygrane Gdańska28919


ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyścigu

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL