Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fredrik Lindgren przed Taiem WoffindenemWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren przed Taiem Woffindenem

Woffinden i Lindgren starli się w parkingu. To nie była przyjacielska pogawędka

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Tai Woffinden miał spore pretensje do Fredrika Lindgrena za sytuację na pierwszym okrążeniu wyścigu finałowego Grand Prix Czech w Pradze. W parku maszyn Brytyjczyk po finale próbował porozmawiać ze Szwedem. Omal nie doszło do rękoczynów.

Tai Woffinden był w Pradze bardzo szybki i w cuglach wygrał serię zasadniczą. W półfinale przegrał co prawda z Fredrikiem Lindgrenem, ale awansował do finału. W nim doszło do starcia ze Szwedem na prostej przeciwległej do startu. - Znalazłem się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie - ironizował po zawodach Tai Woffinden. - Brakuje słów na decyzje arbitra. Kto sędziował zawody? Szwed. A z kim miałem starcie? Ze Szwedem. To nie jedyna kontrowersyjna decyzja arbitra. Podobnie było z Maciejem Janowskim - grzmiał Woffinden.

Brytyjczyk zaraz po tym, jak Lindgren pojawił się w parku maszyn po ceremonii dekoracji, podszedł do zwycięzcy Grand Prix Czech i niemalże na ucho rozmawiał o kontrowersyjnej sytuacji. Po reakcji Szweda widać było, że to nie jest przyjacielska pogawędka. Z każdą sekundą oblicze, zazwyczaj zimnego Szweda, robiło się coraz bardziej nerwowe. Gdyby nie interwencja osób postronnych, mogło dojść do rękoczynów.

Lindgren, który cieszył się ze zwycięstwa w Pradze po zawodach nie chciał specjalnie komentować sytuacji zarówno z finału, jak i rozmowy z parku maszyn z Woffindenem. - To jest żużel. Czasami bywa ostro. Więcej na temat finału nie mam do powiedzenia - odpowiedział lider klasyfikacji Grand Prix na pytanie o komentarz do kontrowersyjnej sytuacji.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców, odc. 2



KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy wyścig finałowy powinien zostać przerway, a Lindgren wykluczony za "akcję" z Woffindenem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (46):

Wszystkie komentarze (46)

Komentarze (46)

    Wszystkie komentarze (46)
    PRZEJDŹ NA WP.PL