Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicolai KlindtWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Nicolai Klindt

Siedmiu wspaniałych: Klindt rządził i dzielił. Hancock ponownie poza zestawieniem

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Nicolai Klindt odjechał kapitalne zawody w meczu MDM Komputery TŻ Ostrovii z Iveston PSŻ Poznań (54:36). Duńczyk był piekielnie szybki i wywalczył komplet punktów. Świetny debiut w Opolu zaliczył za to Charles Wright. Oto siódemka 7. kolejki 2. LŻ.

1. Hubert Łęgowik (OK Kolejarz Opole). Wraz z Charlesem Wrightem stworzył niezwykle skuteczną parę. Widać, że dogadywał się na torze ze swoim nowym klubowym kolegą. W pierwszym z biegów nominowanych, wspólnie z Oskarem Polisem, przypieczętował triumf OK Kolejarza nad ekipą z Rawicza.

2. Charles Wright (OK Kolejarz Opole). W Opolu mają w tym sezonie nosa do Brytyjczyków. Najpierw świetny debiut zaliczył Richard Lawson, a w niedzielę równie dobrze spisał się Charles Wright. 30-latek co prawda nie wygrał żadnego wyścigu, ale aż trzykrotnie dowoził do mety podwójne zwycięstwo i zdecydowanie przyczynił się do wywalczenia przez OK Kolejarza wygranej.

3. Karol Baran (Stal Rzeszów). Zdecydowanie najlepszy mecz tego zawodnika w obecnych rozgrywkach. Doświadczony 37-latek przez całe zawody spisywał się bardzo dobrze i - co najważniejsze - nie zawiódł w decydującym momencie, czyli 15. wyścigu derbowego pojedynku w Krośnie. Jeden z ojców zwycięstwa Stali.

4. Josef Franc (KSM Krosno). W tym miejscu zastanawialiśmy się w redakcji nad umieszczeniem pod nr 4 jeszcze Frederika Jakobsena. Wybór padł jednak na Franca, który po latach wrócił do Krosna i już na dzień dobry mógł pomóc swojej drużynie w sprawieniu ogromnej sensacji. Był szybki i skuteczny, choć nie ustrzegł się wpadki, kiedy podwójnie przegrał w 13. wyścigu, a Stal wyszła na prowadzenie.

5. Nicolai Klindt (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.). Niesamowite zawody w wykonaniu Duńczyka. Klindt rządził i dzielił na ostrowskim torze, dzięki czemu wywalczył komplet punktów. Atomowo wychodził spod taśmy i rywale nie byli w stanie się do niego choćby zbliżyć. Jechał jakby był z innej ligi i znalazł się w zestawieniu kosztem Grega Hancocka.

6. Wiktor Trofimow (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Drugoligowi juniorzy z reguły nie notują spektakularnych występów. Wyjątkiem najczęściej są zawodnicy Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Spośród żużlowców z nr 6/14 najlepiej spisał się Wiktor Trofimow, który zaczął od pewnej wygranej w biegu juniorskim, a następnie starał się kąsać bardziej doświadczonych rywali.

7. Szymon Szlauderbach (Stainer Unia Kolejarz Rawicz). Zdecydowanie najlepszy młodzieżowiec w całej kolejce. Nie tylko był liderem swojego zespołu, ale także za jego sprawą Unia Kolejarz trzymała dystans do opolan. Trener Roman Jankowski ma zawodnika, który z powodzeniem jest w stanie zastępować seniorów.

*Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki 2. LŻ. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych. Każdy wybrany do zestawienia zawodnik został ustawiony pod numerem, z którym startował w zawodach.

ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyścigu

Czy brak Grega Hancocka w zestawieniu jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL