WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Chris Harris (pierwszy z lewej) na prezentacji Polonii Piła.

W PZM nie mają wątpliwości. Harris powinien być zawieszony. Po kieszeni też dostanie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Chris Harris odmówił przyjazdu na mecz Polonii Piła. Kilka dni przed spotkaniem angielska federacja, najpewniej na prośbę zawodnika, wysłała pismo z cofnięciem mu zgody na starty w Polsce. To kpina. PZM tak tego nie zostawi.

Chris Harris jeszcze w tym sezonie nie jechał dla Euro Finannce Polonii Piła. Jednak na ostatni mecz ze Speed Car Motorem Lublin został zaproszony i tu zaczęły się schody. Klub rozmawiał z Harrisem telefonicznie. Wysłał mu też na maila, messengera oraz sms-em informację, że jedzie z Motorem. Odpowiedzią było pismo angielskiej federacji. - Cofamy "start permission" dla Harrisa na Polskę - przekazała BSPA.

W PZM mówią nam jednak, że tak nie można. Harris, podpisując kontrakt, do czegoś się zobowiązał. Jedynie kontuzja mogła być dla niego przeszkodą w przyjeździe na mecz do Polski. Zresztą w dniu, w którym Polonia jechała swoje spotkanie, Harris jakby nigdy nic wystąpił w meczu drugiej ligi angielskiej. A przecież obowiązuje slot-system i każda z lig ma swoje dni na organizację spotkań. Niedziela była dla Polski i Harris, mając ważną umowę z Polonią, powinien był przyjechać na jej mecz.

- W marcu federacja dała mu start permission, czyli zgodę, na cały sezon. Teraz ta sama federacja cofa mu zgodę. Pewnie na jego prośbę, bo skąd mieliby wiedzieć, że Harris ma wystąpić w meczu ligi polskiej - mówi Tomasz Żentkowski, prezes Polonii Piła.

Polonia na pewno nałoży na Harrisa karę w wysokości 50 tysięcy za to, że nie przyjechał na spotkanie. To jednak nie koniec. PZM przesłał zapytanie do Biura Lig Międzynarodowych, co w tej sytuacji? Nie może być bowiem tak, że zawodnik do czegoś się zobowiązuje, a kiedy coś mu nie pasuje, zwyczajnie lekceważy swoje obowiązki wynikające z kontraktu. W związku nie brak głosów, że Harris powinien być zawieszony do końca sezonu.


ZOBACZ WIDEO Żużlowcy Betard Sparty Wrocław zdominują Speedway of NationsKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Harris powinien być zawieszony do końca roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

    Pokaż więcej komentarzy (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL