Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu gwiazdy Stali: Tomasz Jędrzejak, Greg Hancock WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu gwiazdy Stali: Tomasz Jędrzejak, Greg Hancock

Anulowano punkty Grega Hancocka. Obsady sędziowskie nadchodzących zawodów

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W środowym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o anulowaniu punktów Grega Hancocka z meczu 2. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Ponadto poznaliśmy obsady sędziowskie nadchodzących zawodów.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie z Gregeim Hancockiem rozpoczęło się podczas meczu 3. rundy 2. Ligi Żużlowej, gdy Stal Rzeszów udała się do Poznania, aby zmierzyć się z Iveston PSŻ-em. Amerykanin nie został dopuszczony do zawodów, ponieważ nie miał przy sobie odpowiednich badań upoważniających go do startów w tegorocznych rozgrywkach (wpisana była zła data).

Po tym incydencie działacze MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. podejrzewali, że w spotkaniu, które odbyło się tydzień wcześniej, Hancock posługiwał się tymi samymi dokumentami, czyli w świetle obowiązujących przepisów nie był uprawiony do udziału w meczu. 

30 maja Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie poinformowała, że punkty, które w tym spotkaniu zdobył Greg Hancock zostały anulowane i wynik meczu został zweryfikowany. Odjęto mu 13 "oczek", a Stal ostatecznie zamiast 52:38 wygrała 39:38.

KOMUNIKAT NR 41/2018
Główna Komisja Sportu Żużlowego

1. Decyzje weryfikacyjne GKSŻ
b) decyzja weryfikacyjna dot. meczu 2 rundy DM II Ligi pomiędzy drużynami Stal Rzeszów – MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Na podstawie decyzji GKSŻ z dnia 27 maja 2018 r. uznano udział zawodnika Stal Rzeszów G. Hancocka w zawodach 2. rundy DM I Ligi w Rzeszowie pomiędzy drużynami za nieuprawniony kwalifikujący zawodnika do wykluczeniu z zawodów.

Od decyzji weryfikacyjnej przysługuje na podstawie art. 104 RSŻ odwołanie do Trybunału Związku złożone za pośrednictwem GKSŻ w terminie 14 dni od daty jej otrzymania

2. Liga Żużlowa

MDrużynaMBonPktZRP+/-
1.Wilki Krosno8319800+211
2.OK Bedmet Kolejarz Opole8315602+89
3.SpecHouse PSŻ Poznań817305-30
4.Metalika Recycling Kolejarz Rawicz817305-69
5.RzTŻ Rzeszów815206-32
6.Wolfe Wittstock804206-169

 
2. Informujemy, że zawody - ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który zgodnie z Kalendarzem Sportu Żużlowego 2018 powinny odbyć się w Krakowie , odbędą się w Lublinie w dniu 1 czerwca 2018 r.

4. Obsady sędziów:
4 runda IMP 85-125cc ,4 runda PPPK 85-125cc w Gdańsku
2 czerwca 2018 r. (sobota)
Sędzia: Michał Sasień + stażysta Grzegorz Woźniak

DM II Ligi 1 runda (zaległy)
3 czerwca 2018 r. (niedziela) g. 17:00
Polonia Bydgoszcz – Stal Rzeszów
Sędzia: Piotr Lis
komisarz toru: Stanisław Pieńkowski 

5. Zmiana obsady sędziowskej:
1 czerwca 2018 r. (piątek)
1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno:
Sędzia:Tomasz Proszowski zamiast Piotra Lisa

1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Lublin
Sędzia:Paweł Słupski zamiast Jerzego Najwera 

1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Opole
Sędzia: Artur Kuśmierz (bez zmian) + stażysta Bartosz Ignaszewski 

ZOBACZ WIDEO Speedway of Nations gwarantuje emocje do ostatniego wyściguTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy anulowanie punktów Grega Hancocka było słuszną decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (53):

 • paweLbn Zgłoś
  ciekawe czy "sympatyczny" Kalifornijczyk wystawi fakturę korygującą :)
  • Maro75 Zgłoś
   Bzdura goni bzdurę. Jeśli ukarano klub, co już jest nadużyciem, to czemu nie ukarano sędziego, który dopuścił zawodnika bez ważnej karty zdrowia do zawodów ?A do tego pomiędzy
   Czytaj całość
   meczami z Ostrowem i Poznaniem był Speedway Best Pairs. Czy tam też punkty zostaną anulowane ? A może tam ma inną kartę zdrowia ?
   • dr.gregor Zgłoś
    W sprawie Grega mam jedno zasadnicze pytanie: A gdzie w tym wszystkim był pan sędzia? Przeciez to on dopuszcza zawodników do zawodów. A gdyby doszło do tragicznego wypadku z udziałem
    Czytaj całość
    Grega kto by za to odpowiadał? - nie czasem sędzia?. Wina była ewidentna ale kara spotkała tylko klub a sędzia zawodów jest czysty jak łza - czy nie powinno być tak ze to nie zawodnik a osoba odpowiedzialna za przebieg zawodów ponosi całą odpowiedzialność?
    Wszystkie komentarze (53)

    Komentarze (53)

    ×
     Wszystkie komentarze (53)
     PRZEJDŹ NA WP.PL