Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen w kasku czerwonym

Liga duńska: wygrana Esbjerg Vikings, świetna forma Leona Madsena

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Leon Madsen poprowadził Esbjerg Vikings do wygranej na własnym torze nad Holstebro Elite 45:39 w środowym meczu duńskiej Metal Speedway League.

Leon Madsen w rywalizacji z Holstebro Elite był bezbłędny. Doskonale wspierał go Rohan Tungate.

Liderami przyjezdnych byli Bjarne Pedersen i Kenneth Bjerre, którzy wygrywając trzynasty wyścig dali nadzieję gościom na końcową wygraną. Jednak Wikingowie swój triumf przypieczętowali podwójnym zwycięstwem w ostatnim biegu dnia. 

Punktacja:

Esbjerg Vikings - 45
1. Leon Madsen - 17+1 (3,3,3,2*,3,3)
2. Rohan Tungate - 15+1 (1,3,3,3,3,2*)
3. Rene Bach - 7+1 (2,2*,1,0,1,1)
4. Matias Nielsen - 5+1 (0,1,2*,2,0)
5. Tim Sorensen - 1 (0,0,0,1)

Holstebro Elite - 39
1. Kenneth Bjerre - 13+1 (2,d,3,1,3,2,2*)
2. Bjarne Pedersen - 14 (0,2,2,2,3,2,3)
3. Ulrich Oestergaard - 6+2 (1,1,2*,1*,0,1)
4. Kasper Lykke Nielsen - 4 (3,0,0,1,0)
5. Emil Engstroem - 2+1 (1*,-,-,1,0)

Bieg po biegu:
1. Madsen, Bjerre, Tungate, Pedersen 4:2
2. Lykke, Bach, Oestergaard, Nielsen 2:4 (6:6)
3. Tungate, Pedersen, Engstroem, Soerensen 3:3 (9:9)
4. Madsen, Bach, Oestergaard, Bjerre (d) 5:1 (14:10)
5. Tungate, Pedersen, Nielsen, Lykke 4:2 (18:12)
6. Bjerre, Oestergaard, Bach, Soersenen 1:5 (19:17)
7. Madsen, Nielsen, Bjerre, Lykke 5:1 (24:18)
8. Tungate, Pedersen, Oestergaard, Bach 3:3 (27:21)
9. Pedersen, Nielsen, Lykke, Soerensen 2:4 (29:25)
10. Bjerre, Pedersen, Soerensen, Nielsen 1:5 (30:30)
11. Tungate, Madsen, Engstroem, Lykke 5:1 (35:31)
12. Madsen, Bjerre, Bach, Oestergaard 4:2 (39:33)
13. Pedersen, Bjerre, Bach, Nielsen 1:5 (40:38)
14. Madsen, Tungate, Oestergaard, Engstroem 5:1 (45:39)

Widzów: 1260.

Liga duńska

MDrużynaMBonPktZRP+
1.Holsted Tigers10523901471
2.Slangerup Speedway Klub10316613432
3.Esbjerg Vikings10313505425
4.Region Varde Elitesport10311406431
5.Team Fjelsted10110415407
6.Grindsted Speedway Klub1002028381


ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców, odc. 2



Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL