Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matej Zagar i Nicki Pedersen Przyjacielska pogawędka WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Matej Zagar i Nicki Pedersen. Przyjacielska pogawędka

Matej Zagar wściekły na sędziego. Czy Słoweniec miał słuszne pretensje?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Matej Zagar miał olbrzymie pretensje do sędziego spotkania Get Well - forBET Włókniarz. Przed wyścigiem trzynastym arbiter przestawił zawodnika gości i nakazał mu start z innego miejsca. Słoweniec uważa, że został skrzywdzony. Czy ma rację?

- W tym przypadku zgadzam się z Matejem Zagarem - komentuje ekspert WP SportoweFakty Krzysztof Cegielski. - Jeśli była koleina, na której w poprzednich biegach stał choćby jeden zawodnik, to Słoweniec miał prawo ustawić w tym samym miejscu - dodaje były zawodnik.

Cegielski uważa, że przestawienie Mateja Zagara miałoby sens, gdyby odpowiednie polecenie od kierownika startu otrzymał również startujący najbliżej krawężnika Jack Holder. - Pozycja przyjęta przez Mateja powodowała, że był bardzo blisko młodszego z braci Holderów, który jechał najbliżej krawężnika. Błąd polegał na tym, że przestawiony został tylko Słoweniec, a takie samo polecenie należało wydać jednemu i drugiemu żużlowcowi. Wtedy nie byłoby aż takich kontrowersji - tłumaczy Cegielski.

Czy Słoweniec jest jednak bez winy? Komentatorzy nSport+ zwracali uwagę, że kierownik startu od razu uczulał zawodnika gości, że start z tej koleiny nie będzie możliwy. Zagar był jednak uparty i nie zmienił swojej pozycji. - Pewnie przestawiłby się od razu, gdyby nie widział tej koleiny. Rozumiem, że był niechętny. Ryzykował, bo mógł zostać nawet wykluczony, ale jego argumenty są logiczne. Trudno nie przyznać mu racji - podsumowuje Cegielski.

Rację zawodnikowi forBET Włókniarza Częstochowa w magazynie PGE Ekstraligi przyznał także szef sędziów Leszek Demski. Warto dodać, że zmiana pozycji startowej Zagara miała duży wpływ na jego postawę w wyścigu trzynastym. Słoweniec od razu stracił kilka metrów do rywali i minął linię mety na ostatniej pozycji.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławskuCzy Matej Zagar miał słuszne pretensje za start do wyścigu trzynastego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • obserwator pierwszy Zgłoś
  ktoś mi powie po co podprowadzający ma słuchawki na uszach ? A może to jest rodzaj stoperów by nie słyszeć ryku silników ?
  • sidomen Zgłoś
   O i to mi się podoba. Napisałem co i jak,chłopaki z Czewy zobaczyli ,że kierownik startu w Toruniu,wszystkich rozdzielał,nieważne czy Toruniak czy Częstochowiak,posprawdzali powtórki z
   Czytaj całość
   dwunastym biegiem i cicho.. i tak ma być.
   • Stalowy Zgłoś
    Jeśli zawodnik stoi blisko końca swego pola, a rywal nie stoi obok niego, to sędzia nie jest z wieżyczki w stanie ocenić, czy łokieć wystaje na pole sąsiednie. Dlatego też wcześniej
    Czytaj całość
    startowali z tej koleiny. Dopiero jak koło Zagara ustawił się torunianin, to wówczas sytuacja stała sie klarowniejsza. Zawalił podprowadzający i tyle.
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL