WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Tai Woffinden

To o nim myślał prezes Rusko, mówiąc, że Sparta może być mocniejsza. Koszmar ostatnich biegów Woffindena

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Andrzej Rusko, prezes Sparty, mówił niedawno, że liczy na finał Fogo Unia - Sparta. Dodał, że leszczynianie już pokazali wszystko, co najlepsze, a w jego drużynie są rezerwy. Miał rację. Wystarczy popatrzeć na starty Taia Woffindena w nominowanych.

Koszmar Taia Woffindena w biegach nominowanych. Tak należałoby stwierdzić, patrząc na sześć ostatnich występów Anglika w wyścigu numer 15. 0 ze Cash Broker Stalą Gorzów, 0 z forBET Włókniarzem Częstochowa, 1 z Grupą Azoty Unią Tarnów, 0 z Falubazem Zielona Góra, 1 z MRGARDEN GKM-em we Wrocławiu i 0 z GKM-em w Grudziądzu. Wyliczankę można podsumować tylko jednym słowem - katastrofa wynikowa mistrza świata i zawodnika, który powinien być liderem Betardu Sparty Wrocław.

- Nie martwiłbym się specjalnie zerami Woffindena w biegach nominowanych - mówi nam Krzysztof Cegielski, były żużlowiec. - Pięć z sześciu wymienionych przez was spotkań Sparta wygrała. Pewnie przyszło rozluźnienie i zabrakło koncentracji. Nie jest to jednak powód do zmartwień.

- Leigh Adams też tak miał. Jeśli sprawa wyniku była rozstrzygnięta przed nominowanymi, to można mu było wpisać zero, bo już nigdzie się nie pchał. Tylko jeśli wynik był niepewny, to Leigh jechał ostro - zauważa Sławomir Kryjom, żużlowy menedżer.

- Swoją drogą, to faktycznie zera Taia na tym etapie rozgrywek nie są zmartwieniem - kontynuuje Kryjom. - Będzie kłopot, jeśli w play-off będzie tak samo. Przy wyrównanej stawce rywali każdy wyścig będzie miał znaczenie. A lider wygrywający ostatni wyścig będzie na wagę złota. Na razie w Sparcie, poza Maciejem Janowskim, nie ma człowieka na ostatni bieg.

Sparta pewnie ma teraz większe problemy niż ostatni bieg Woffindena. Z drugiej strony, jeśli Anglik zacznie błyszczeć w wyścigach nominowanych, to wrocławianie będą mieli tą swoją zabójczą broń. Będą mieli zawodnika, który w trudnych momentach będzie w stanie przechylić szalę na stronę wrocławskiego zespołu. Sparta na play-off będzie potrzebować takiego Woffindena, jakiego oglądaliśmy w Speedway of Nations, gdzie głównie jego dobra jazda i liderowanie dały Anglikom srebro.


ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowa


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy Woffinden przegrywa 15. bieg przez rozluźnienie i brak koncentracji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)