WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Luke Becker na pierwszym planie

Amerykanie zachwyceni naszą ligą. Zorganizują zawody według polskich zasad

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Starty amerykańskich żużlowców w polskiej lidze nie pozostają bez wpływu na rozwój speedwaya w Stanach Zjednoczonych. 30 czerwca, po raz pierwszy w historii, tamtejsi zawodnicy pojadą według zasad znanych z naszych torów.

W tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej startuje trzech zawodników ze Stanów Zjednoczonych. W barwach Stali Rzeszów jeżdżą Greg Hancock oraz Luke Becker, natomiast punkty dla Stainer Unii Kolejarza Rawicz zdobywa Ricky Wells.

To sprawiło, że kibice oraz promotorzy w USA uważniej śledzą zmagania ligowe w naszym kraju. Zawody tak im się spodobały, że już 30 czerwca w Perris odbędzie się mecz w polskim stylu. - Wciąż kompletujemy listę startową. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że na pewno wystartujemy według zasad znanych z polskiej ligi - przekazał Steve Evans, promotor zawodów.

"Po raz pierwszy w Ameryce! 30 czerwca na torze w Perris odbędą się zawody z wykorzystaniem zasad i tabeli biegowej znanej z polskiej ligi - największej i najlepszej na świecie" - reklamują swoje zawody działacze z kalifornijskiego miasta.

Pomysł na rozegranie tego typu rywalizacji zrodził się podczas transmisji meczu 2. Ligi Żużlowej, w którym Stal Rzeszów podejmowała KSM Krosno. - Do tej pory zorganizowaliśmy sporo turniejów drużynowych wykorzystując własną tabelę bądź zasady ligi angielskiej. Pomysł pojawił się dopiero w niedzielę, 10 czerwca, kiedy wydrukowałem program zawodów w Rzeszowie, w których startowali Greg Hancock i Luke Becker. Pomyślałem, że możemy nieźle się zabawić wykorzystując tę tabelę.

Działacze z Perris starają się jak najbardziej urozmaicać ściganie. Za nami już cztery edycje Winter Series - cyklu zawodów drużynowych. 30 czerwca odbędzie się z kolei mecz w polskim stylu. Mimo rosnącej liczby turniejów zespołowych promotor Steve Evans jest sceptyczny, jeżeli chodzi o ewentualne powstanie ligi w USA. - Potrzebna byłaby do tego zgoda wszystkich promotorów. Mam wrażenie, że oni jednak bardziej wolą rozgrywać zawody indywidualne.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy w USA powinny powstać regularne rozgrywki ligowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):