WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Stanisław Chomski, Szymon Woźniak

Włókniarz - Stal: Mieliśmy obronić bonus i wprowadzić Vaculika (komentarze)

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Choć Stal Gorzów przegrała z forBET Włókniarzem Częstochowa (41:49), to spełniła dwa cele. Zdobyła punkt bonusowy i udanie wprowadziła do składu Martina Vaculika. Z kolei częstochowianie cieszyli się z triumfu i powrotu dobrej atmosfery.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Michał Finfa (kierownik drużyny forBET Włókniarz Częstochowa): W pewnym momencie w naszych głowach uruchomiła się myśl, że możemy wywalczyć bonus. Mamy świadomość tego, że Stal Gorzów to mocny zespół i jeśli punktują liderzy, to bardzo ciężko jest wygrywać z takimi drużynami do 36. Nie ulega wątpliwości, że bonus przegraliśmy już w Gorzowie. Poprzeczka była wysoko zawieszona, ale my cieszymy się z tego, że dwa punkty zostały w Częstochowie. To kolejny nasz krok w kierunku fazy play-off. Sezon jeszcze jest długi i musimy zachować koncentrację, by nie pozwolić sobie na głupie błędy.

Stanisław Chomski (trener Cash Broker Stal Gorzów): Włókniarz wygrał zasłużenie, popełnił mniej błędów. Były różne zadania dla zespołu. Jeżeli nie byłoby możliwości odniesienia zwycięstwa, to mieliśmy obronić bonus. Do tego dochodziło wprowadzenie do składu Martina Vaculika. Są pozytywy z tego meczu, ale i są negatywy. Przegraliśmy mecz, ale zdobyliśmy bonus. Nie rozdzierajmy szat. Cały czas rośniemy w siłę. Osiem zer, w tym pięć w wykonaniu juniorów, to trochę dużo. To młodzi chłopcy, którzy się uczą.

Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów): Przyjechaliśmy do Częstochowy, by powalczyć o zwycięstwo. Pokazaliśmy się z dobrej strony. To był ciekawy mecz, w którym sporo się działo. Zdobyliśmy 41 punktów i widocznie na tyle nas było stać tego dnia. Wszystko robiliśmy razem, ale niekoniecznie ze wszystkimi ustawieniami szliśmy w jedną stronę. Dlatego to się nazywa żużel, bo ciężko czasami jest znaleźć receptę.

Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa): Gratuluję całej drużynie, to był nas wspólny wysiłek. Stal to bardzo silna drużyna i bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Ja jestem zadowolony zarówno ze swojej jazdy, jak i z wyniku osiągniętego przez drużynę. Wygraliśmy ważny mecz. W sobotę wszyscy spotkaliśmy się i rozmawialiśmy na temat spotkania. Wyjaśniliśmy sobie wszystkie rzeczy i panuje u nas bardzo dobra atmosfera. Do tego wspierają nas kibice, co jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że wróciliśmy na zwycięską ścieżkę.

ZOBACZ WIDEO Stadion Orła Łódź robi wrażenie! Zobacz na jakim etapie jest budowaRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Który zespół zakończy rozgrywki PGE Ekstraligi na wyższym miejscu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL