Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur Mroczka WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Artur Mroczka.

Artur Mroczka wściekły po meczu w Grudziądzu. "Sędziowie nie mają w ogóle pojęcia o żużlu"

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Artur Mroczka po porażce Unii w Grudziądzu (38:52) był wściekły na sędziego Krzysztofa Meyze. - Ci sędziowie nie mają w ogóle pojęcia o żużlu - mówi w rozmowie z naszym portalem.

Wychowanek grudziądzkiego klubu czuje się skrzywdzony decyzją sędziego z 11. biegu. Przypomnijmy, że cała sytuacja miała miejsce na wyjściu z pierwszego łuku. Artur Mroczka walczył o pierwszą pozycję z Artiomem Łagutą. Z krawężnika wyjeżdżał z kolei Krystian Pieszczek i doszło do kontaktu między nim, a Mroczką. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu z powtórki zawodnika Grupa Azoty Unii Tarnów.

Mroczka chwilę po powrocie do parkingu nie mógł pogodzić się z werdyktem Krzysztofa Meyze i natychmiast się z nim skontaktował. Oczywiście nic nie wskórał, ale rozmowę z sędzią zakończył w niecenzuralnych słowach. Po tym zdarzeniu może zostać nawet zawieszony. Po zakończonym spotkaniu Mroczka również wyraził swoje niezadowolenie.

To kolejna sytuacja, kiedy wychowanek GKM-u jest sfrustrowany decyzjami arbitra. Po meczu obu zespołów w Tarnowie również w ciekawy sposób ocenił swoje wykluczenie z 14. biegu, kiedy doszło do jego kolizji z Krzysztofem Buczkowskim.

- Ci sędziowie nie mają w ogóle pojęcia o żużlu. Jadę koło Artioma Łaguty z przodu, który mnie blokuje. Czekam aż odjedzie, w końcu mi odjeżdża, a mnie kosi jakiś tam Pieszczek. Rozumiem, kiedy przewróciłbym się sam. Tutaj ewidentnie mnie ktoś podcina, a ja jestem winny. Kompletnie bez sensu. Sędzia może skorzystać z powtórek telewizyjnych, a nie potrafi ocenić dobrze sytuacji - skomentował całą sytuację Mroczka w rozmowie z naszym portalem.

- Sam sobie robię krzywdę? Sam się przewracam na torze? Nikt nie jest w stanie mnie przewrócić, choćbym ja sam się przewrócił. Sędzia ewidentnie widział, że Pieszczek wyjechał z krawężnika i wynosił się na dużą. Mogłem w taki razie nie czekać na Łagutę i go skasować. Wtedy byłoby dobrze? - pyta reprezentant Unii.

Sytuację skomentował w magazynie PGE Ekstraligi szef sędziów, Leszek Demski. Jego zdaniem ciężko było podjąć decyzję o wykluczeniu jednego z zawodników. - Stuprocentowej winy Mroczce bym tu nie przypisywał, ale dał więcej argumentów sędziemu do wykluczenia - powiedział na antenie nSport+.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po wrocławskuTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zgadzasz się z decyzją sędziego, Krzysztofa Meyze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • TomGKM Zgłoś
  Panie redaktorze. Daruj pan sobie przypisywanie Mroczki do Grudziądza. To jest zawodnik Unii Tarnów i to ten klub bierze odpowiedzialność za zachowanie swojego zawodnika. Do Mroczki w
  Czytaj całość
  Grudziądzu nikt się nie przyznaje. Chamów GKM nie kontraktuje. Słowa Mroczki: "...a mnie kosi jakiś tam Pieszczek". Raczej kolega z toru, ale co my kibice możemy tam wiedzieć skoro prostaczek, gdy mu nie idzie obwinia wszystkich tylko nie siebie. P.S. Jak tam panie Mroczka z tym bonusem? Odgrażałeś się Kempesowi i co z tego wyszło? Jak się teraz czujesz?
  • Geza Zgłoś
   Mroczka to burak słoma mu wystaje z butów widziałem go jak zachowywał się w szpitalu po prostu buractwo do potegi
   • marianex Zgłoś
    Wystarczyło aby sędzia poprosił o powtórkę poklatkową z powiększeniem . TV była na miejscu i byłoby jasne . Mógł "przedłużyć" pierwszy łuk i puścić 4 . A tak usłyszał
    Czytaj całość
    powiedzmy "prawdę" na swój temat . Jak taki mądry niech wsiada na motor i pokaże co potrafi . Mroczka użył słów których nie powinien ale to są zawody , nerwy , adrenalina . Jeśli ktoś zdecyduje się ukarać Mroczkę to powinien równocześnie odsunąć sędziego od prowadzenia zawodów ligowych. Niech się podszkoli na zawodach młodzieżowych . Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień ....
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL